Trwa ładowanie...

Cena wybielania zębów – charakterystyka zabiegu, przeciwwskazania, metody profesjonalne, metody domowe

Każdy z nas chce mieć lśniące, białe zęby, dzięki czemu mógłby się cieszyć uśmiechem rodem z Hollywood. Coraz więcej osób więc decyduje się na wybielanie zębów. Czy jednak wszyscy mogą poddać się takiemu zabiegowi? Jaka jest cena wybielania zębów?

spis treści

1. Cena wybielania zębów – charakterystyka zabiegu i przeciwwskazania

Wybielanie zębów to zabieg, który można przeprowadzić na różne sposoby. W zależności też od wyboru metody, cena wybielania zębów będzie się znacznie różniła. Inna bowiem będzie cena wybielania zębów w gabinecie dentystycznym, inna środkami dostępnymi w aptekach czy drogeriach. Należy pamiętać, że przed wybielaniem zębów trzeba wyleczyć ubytki i wymienić wypełnienia, które są nieszczelne. Jest też kilka przeciwwskazań odnoszących się do wybielania zębów. Zabiegu tego nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią, osobom, które mają chore dziąsła lub odsłonięte szyjki zębowe. Zabiegowi temu nie powinni też poddawać się ci, których problemem jest nadwrażliwość zębów. Również osoby, których zęby są ciemno zabarwione, nie powinny spodziewać się spektakularnych efektów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

6 trików na ochronę zębów w nocy
6 trików na ochronę zębów w nocy [9 zdjęć]

Aby zapewnić odpowiednią higienę jamy ustnej, potrzebne jest wykonanie pewnych rutynowych czynności

zobacz galerię

2. Cena wybielania zębów – metody profesjonalne

Zęby można wybielić na wiele różnych sposobów. Cena wybielania zębów będzie niższa, jeśli zdecydujemy się rozjaśnić uzębienie domowymi sposobami lub środkami łatwo dostępnymi. Jednak, jeśli zależy nam na naprawdę satysfakcjonującym efekcie, warto wybrać się do gabinetu dentystycznego. Trzeba tez wtedy pamiętać, że cena profesjonalnego wybielania zębów nie jest najniższa. Stomatolog może zaproponować wybielanie za pomocą:

  • metody nakładowej – specjalista stomatolog pobiera wycisk, na podstawie którego protetyk wykonuje profesjonalną, dopasowaną do pacjenta nakładkę. Należy nosić ją od 2 do 8 godzin w ciągu dnia lub nocy. Cena wybielania zębów metodą nakładkową to około 500-600 zł,
  • użycia lamp – zabieg wykonuje się w gabinecie dentystycznym. Na zęby nakładany jest specjalny żel, który aktywuje się poprzez naświetlanie. Cena zabiegu wybielania zębów lampą waha się w granicach 1400-2000 zł,
  • licówki – ząb zostaje zeszlifowany, a następnie zostaje na niego założona dopasowana porcelanowa nakładka. Cena wybielania zębów tą metodą, jest bardzo wysoka – wynosi około 1500 zł za ząb.

Zobacz także:

3. Cena wybielania zębów – metody domowe

Zęby można też wybielać wieloma sposobami domowymi. Można skorzystać w tym celu z dostępnych na rynku produktów, do których należą:

  • pasty wybielające – usuwają przebarwienia dzięki działaniu zawartego w nich materiału ściernego. Pasty wybielające usuwają powierzchowne przebarwienia. Metoda ta źle wpływa też na szkliwo. Cena wybielania zębów pastą do tego przeznaczoną waha się od kilku do kilkunastu złotych,
  • żele i paski wybielające – pierwsze rezultaty za pomocą użycia tej metody widoczne są po kilku dniach, ostateczne – zazwyczaj po kilku miesiącach. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu środków. W zależności, który wybierzemy, cena wybielania zębów wyniesie albo kilka, albo kilkanaście złotych.

Jeśli wahamy się i nie jesteśmy przekonani do żadnej z powyższych metod, odstrasza nas też cena wybielania zębów, warto postawić na metody naturalne i spożywać produkty, które wpływają na wybielanie zębów. Warto jeść truskawki czy pomarańcze. Choć takie metody jedynie w niewielki sposób poprawiają kolor naszych zębów, cena takiego wybielania zębów jest z pewnością najniższa.

Lek. dent. Konrad Rutkowski
Cena wybielania zębów – charakterystyka zabiegu, przeciwwskazania, metody profesjonalne, metody domowe
Cena wybielania zębów – charakterystyka zabiegu, przeciwwskazania, metody profesjonalne, metody domowe
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.