Trwa ładowanie...

Ciało

Ciało

Aby ciało na długo zachowało swoją młodość, należy o nie dbać. Higiena intymna, depilacja, maski kosmetyczne, peelingi, masaże – to wszystko może poprawić wygląd zewnętrzny i kondycję organizmu. Najczęstsze problemy, z jakimi borykają się kobiety w dbaniu o ciało, to: cellulit, pękające pięty, rozstępy, zmarszczki, szorstkie łokcie, nadmierna potliwość i wrastające włoski. Zmarszczki są efektem upływu czasu, nadmiernego opalania i skutkiem działania wielu czynników zależnych od trybu życia.

Wgłębienia w skórze powstają z powodu zmian zachodzących w jej „rusztowaniu” utworzonym przez włókna kolagenowe i elastynowe. Ze względu na przyczynę powstania, zmarszczki dzieli się na różne grupy: mimiczne, posłoneczne i grawitacyjne. Istnieje kilka, mniej lub bardziej inwazyjnych, metod wygładzania zmarszczek. Do dyspozycji są: różnego rodzaju peelingi, wstrzykiwanie substancji wypełniających, botoks, operacje chirurgiczne, lifting.

Cellulit występuje u większości kobiet. Pojawia się zwykle po okresie dojrzewania, w ciąży i często towarzyszy otyłości. Zmiany w tkance tłuszczowej są pochodzenia obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowego. Mocno zaawansowanej skórce pomarańczowej mogą towarzyszyć problemy z ukrwieniem i zastój limfy. Do najczęstszych przyczyn cellulitu należą: zaburzenia równowagi hormonalnej, siedzący tryb życia, używki, nieprawidłowy sposób odżywiania się, czynniki dziedziczne, ciasny ubiór, zaburzenia przemiany lipidów. W profilaktyce i leczeniu cellulitu zaleca się: kontrolowanie masy ciała, ćwiczenia fizyczne, stosowanie kremów antycellulitowych, leki doustne używane w zaburzeniach mikrokrążenia, a także zabiegi medycyny estetycznej – m.in. guam, body wrap, drenaż limfatyczny.