Trwa ładowanie...

Cienie do powiek

Wbrew powszechnemu przekonaniu, aplikacja cieni do powiek tuż po wykonaniu prawie całego makijażu, może być dosyć trudna do wykonania. Co więcej jeżeli coś pójdzie nie tak to zepsujemy cały, wykonany wcześniej makijaż i będziemy musiały rozpocząć wszystko od nowa. Dlatego zanim wykonamy makijaż przy użyciu nowych cieni – warto je wypróbować na „nagiej” skórze. Jak aplikować cienie do powiek?

1. Jak szybko dobrać odpowiedni cień do powiek?

Techniki nakładania cieni do powiek wymagają wykorzystania odpowiednich narzędzi takich jak odpowiednie pędzle czy też specjalne aplikatory w gąbce. Możesz je znaleźć w każdym sklepie z kosmetykami kolorowymi. Ich wybór zależy od Ciebie. Z reguły wizażyści sięgają po pędzle(wymagają one większej wprawy) zaś osoby o mniejszym doświadczeniu wybierają specjalne aplikatory.

Przed pierwszą aplikacją cieni przygotuj jedynie skórę powiek. Nanieś na ich powierzchnię odrobinę korektora oraz pudru transparentnego. Dopiero teraz możesz nanieść wybrany przez siebie cień. Dzięki temu będziesz mogła się przekonać czy jego kolor całkowicie Ci odpowiada i czy to właśnie ten cień do powiek chcesz dzisiaj nosić przez cały dzień. Jeżeli jednak nie czujesz się dobrze w wybranym cieniu do powiek to wykonaj demakijaż oczu i rozpocznij ponownie wyżej wymienione czynności z innym cieniem. Kiedy wybierzesz już idealny cień, możesz przystąpić do profesjonalnego makijażu. W tym celu ponownie zmywamy makijaż powiek i przystępujemy do wykonania makijażu całej twarzy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Jak prawidłowo wykonać makijaż oczu?

W momencie, gdy już jesteś całkowicie przekonana co do wyboru danego cienia do powiek, możesz przystąpić do wykonania makijażu. Rozpoczynamy standardowo od aplikacji na powierzchnię skóry podkładu. Równomiernie nanosimy go na całą powierzchnię cery. W partiach które wymagają kamuflażu stosujemy odrobinę odpowiedniego korektora. Następnie utrwalamy całość za pomocą pudru sypkiego. W obrębie kości policzkowych i tuż pod powieką dolną możesz nałożyć większą ilość pudru. Jest to bardzo istotne gdyż w przypadku gdy cień do powiek się osypie, będziesz mogła usunąć go z powierzchni skóry wraz z nadmiarem pudru.

Następnie na powierzchnię całej powieki aplikujemy cień bazowy – ten o pośredniej barwie pomiędzy ciemnym, a jasnym cieniem. Ciemny cień do powiek aplikujemy jedynie w obrębie zewnętrznej części powieki, zaś jasny nanosimy w okolicy wewnętrznego kącika oka oraz tuż pod łukiem brwiowym. Pamiętaj o tym, aby odpowiednio rozetrzeć cienie, gdyż granice przejścia pomiędzy nimi nie mogą być widoczne.

Za pomocą cieni do powiek stworzysz idealny, imprezowy makijaż. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek nie będziesz miała żadnego problemu z ich zastosowaniem.

Mgr Joanna Hirszler
Cienie do powiek
Cienie do powiek
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.