Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na spalające tkankę tłuszczową – fakty i mity, proste i skuteczne ćwiczenia

Gdy tylko zaczyna robić się ciepło, wiele osób chce zrzucić zbędne kilogramy i spalić zgromadzoną tkankę tłuszczową. Spalanie tkanki tłuszczowej nie jest jednak prostą sprawą, przede wszystkim potrzebna jest motywacja i odpowiednie przygotowanie.

Zobacz film: "Naturalne wspomagacze spalania tłuszczu. Co jeść?"

spis treści

1. Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową

Pamiętajmy, że aby skutecznie spalić tkankę tłuszczową, należy połączyć odpowiednią dietę i ćwiczenia spalające tkankę tłuczową. Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową mogą mieć wiele wariantów. Jeśli sami nie posiadamy doświadczenia lub wiedzy, najlepiej zasięgnąć porady u doświadczonego trenera, który pomoże nam ustawić plan ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową.

Krążą liczne mity na temat ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową. Wiele osób jest np. zawiedzionych, gdy mimo intensywnych treningów na siłowni nadal nie widzi efektów. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia na siłowni nie spalalą głównie tkanki tłuszczowej, a jedynie wyrzeźbią i wzmocnią mięśnie. Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową na pewno powinny zawierać trening aerobowy.

Aby ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową były skuteczne, należy pamiętać o odpowiednim tętnie wysiłkowym. Trenerzy zalecają, aby w czasie ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową utrzymywać tętno na poziomie 120-140 uderzeń na minutę.

Pamiętajmy również, że tkankę tłuszczową spalamy również po ćwiczeniach. Dlatego nie warto się katować długim treningiem aerobowym lub interwałami, bo w wyniku tych ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową spalimy więcej tłuszczu po ćwiczeniach. Takie ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową, jak np. interwały, sprawiają, że spalamy tłuszcz nawet przez kolejne 24 godziny.

2. Proste i skuteczne ćwiczenia spalające tłuszcz

Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową wbrew pozorom nie muszą być skomplikowane. Pamiętajmy, że ważne są nie tylko ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, ale też dieta i trzymanie się odpowiednich zasad. Poniżej prezentujemy najprostsze i najskuteczniejsze ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową:

  • skakanka - wiele osób nie zdaje sobie sprawy z efektów, jakie może dać proste ćwiczenie na spalanie tkanki tłuszczowej na skakance. W czasie godziny skakania na skakance spalamy nawet 400 kalorii. Co istotne w czasie tego ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, spalamy nie tylko tłuszczyk, ale też wzmacniamy mięśnie;

  • ćwiczenia cardio z ciężarami - trenerzy podkreślają, że ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową to również ćwiczenia z ciężarami, dlatego, jeśli chcemy przyśpieszyć efekty spalania tkanki tłuszczowej, warto połączyć trening siłowy z treningiem cardio;

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

  • bieganie - to najprostsze ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową, które wymagają od nas jedynie motywacji, czasu i sportowych butów. Jest to najlepszy sposób, aby spalić tkankę tłuszczową. Biegając 6 razy w tygodniu po ok. 5 km, spalimy tkankę tłuszczową bez żadnych wyrzeczeń. Udowodniono bowiem, że taka częstotliwość biegania pozwala na utratę kilogramów, bez konieczności zmiany diety;

  • jazda na rowerze - takie ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową są bezpiecznym wyborem dla każdego. Jest do dobre ćwiczenie na spalanie tkanki tłuszczowej dla osób z większą nadwagą. Przyzwyczaimy w ten sposób nasze ciało do wysiłku i nie narazimy naszych stawów na kontuzje.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.