Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud to wyzwanie dla trenerów fitness i osób chcących zadbać o swoją sylwetkę. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud nie sprawią, że stracimy tkankę tłuszczową, do tego zdolna jest jedynie dieta odchudzająca.

Zobacz film: "Jak spalić tłuszcz z wewnętrznej partii ud w 7 minut?"

spis treści

1. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud polegają na angażowaniu do pracy tak zwane mięśnie przywodzicieli uda, mięśnie smukłe oraz grzebieniowe. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud, nie należą do łatwych, jest to jednak trening, który powinien dać nam szybkie rezultaty. Regularne wykonywanie ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud przyniesie nam pożądane efekty już po dwóch miesiącach.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud pozwolą nam wzmocnić kilka partii mięśni, a dzięki nim będziemy mogli uzyskać szczupłe i smukłe nogi. Jeśli chcemy pokazać mięśnie, ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud również nam w tym pomogą, jednak do nich będziemy musieli dołączyć również dietę białkową na rozrost mięśni.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud powinniśmy wykonywać dwa lub trzy razy w tygodniu, po każdym treningu robiąc przerwę na regenerację mięśni ud. Nie powinniśmy nigdy wykonywać ćwiczeń przez dwa dni z rzędu, ponieważ efekty zniwelują się, bo mięsień nie będzie miał czasu zregenerować się w nowej, silniejszej formie.

Doskonałe sposoby na szczupłe nogi
Doskonałe sposoby na szczupłe nogi [10 zdjęć]

Koniec lata to wcale nie znak, że możesz przestać dbać o swoją figurę. To samo dotyczy okresu odległego...

zobacz galerię

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud zagwarantują nam lepszą jędrność skóry, szczuplejsze i zgrabniejsze nogi i talię. Z całą pewnością nasze wyćwiczone nogi będą nam bardziej odpowiadały i będziemy się czuć z nimi o wiele lepiej. Nie zapominajmy, że każda strona ud jest ważna.

2. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - przyrządy

Najpopularniejszym przyrządem do ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud jest tak zwana agrafka, małe, proste urządzenie, które umieszczamy między nogami, a następnie ściskamy wewnętrzną stroną ud, przy okazji zmuszając do pracy także mięśnie brzucha i pośladków.

Jeśli jednak nie dysponujemy agrafką, możemy skorzystać z poduszki. Oprócz tego skorzystać możemy również ze specjalnego urządzenia, w którym odpychamy nogami ciężary. Jest to urządzenie przystosowane do ćwiczenia mięśni przywodzicieli uda.

3. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - przykładowe ćwiczenia

3.1. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - wykrok w bok

W celu wykonania tego ćwiczenia stajemy w niezbyt dużym rozkroku, z palcami u stóp skierowanymi do przodu. Plecy trzymamy w pozycji prostej i opieramy nasze dłonie na biodrach. Następnie wykonujemy szybko szeroki wykrok w lewą stronę, tułów pochylając do przodu, nadal trzymając plecy w pozycji wyprostowanej.

Zobacz także:

Uginamy nogę w kolanie i przenosimy cały ciężar ciała na lewą stronę. Po wykonaniu wykroku powracamy do pozycji wyjściowej, dostawiając nogę do nogi. Ćwiczenie na uda wykonujemy przez minutę, ćwicząc na jedną i drugą nogę. Pamiętajmy, że lewa strona musi wykonać tyle samo powtórzeń, co strona prawa.

3.2. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - motylek

W pozycji leżącej na plecach uginamy kolana i unosimy biodra, tworząc linię prostą razem z tułowiem oraz udami. Kładziemy ręce wzdłuż ciała i splatamy za karkiem. Opieramy stopy na naszych piętach i ustawiamy je w szerokości większej niż rozpiętość naszych bioder. Następnie rozwieramy kolana na bok tak szeroko, jak potrafimy, a następnie powracamy nimi do środka. Oba ruchy wykonujemy w rytmiczny, pulsujący sposób - odwodzimy, przywodzimy, odwodzimy. Ćwiczenie na uda wykonujemy przez trzydzieści sekund.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.