Trwa ładowanie...

Czarny makijaż oczu

Niewątpliwie dla osób początkujących w makijażu, rozmaite techniki makijażu mogą wydawać się dosyć trudne. W szczególności dotyczy to makijażu oczu takiego jak „smoky eyes” wykonywanego za pomocą bardzo ciemnych cieni do powiek – niekiedy nawet za pomocą czarnych cieni. Intensywna barwa cieni wymaga ogromnej wprawy przy ich nakładaniu, gdyż każda nieumiejętna aplikacja tego kosmetyku będzie bardzo widoczna na skórze powiek. W jaki sposób wykonać czarny makijaż tak, aby nie uzyskać zbyt „przesadnego” efektu?

1. Co warto wiedzieć przed wykonaniem czarnego makijażu oczu?

Barwa czarnego cienia do powiek należy do klasycznych kolorów, które pasują praktycznie do każdego typu urody. Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju ciemne barwy dają wrażenie „głębi” i raczej nie poleca się ich stosowania w przypadku oczu głęboko osadzonych, gdyż w ten sposób uzyskalibyśmy wrażenie ich pomniejszenia.

Przed wykonaniem ciemnego makijażu warto upewnić się, czy w naszej kosmetyczce znajdują się niezbędne do tego akcesoria. Należą do nich między innymi dwa rodzaje pędzli do cieni. Pierwszy z nich to pędzel, za pomocą którego będziemy aplikować czarny cień. Drugi pędzel powinien nam posłużyć do rozcierania granicy cienia do powiek. Do makijażu przydatne okazują się również kosmetyki takie jak specjalna baza pod cienie, podkład oraz puder.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Aplikacja czarnych cieni na powieki

Na końcowy efekt makijażu oczu ogromny wpływ mają nie tylko zastosowane przez nas techniki aplikacji cieni. Istotne jest również odpowiednie przygotowanie podłoża – w tym wypadku skóry powiek. Na powierzchnię powieki należy nałożyć odpowiednią bazę pod cienie. Taka baza znacznie poprawi późniejszą trwałość makijażu, a także ułatwi rozprowadzanie kosmetyków kolorowych.

Kolejną czynnością jest aplikacja podkładu. Podkład wyrównuje koloryt skóry i nadaje jej zdrowy wygląd. Po jego dokładnym rozprowadzeniu warto na powierzchnię skóry zaaplikować za pomocą dużego pędzla puder sypki. Dopiero tak przygotowana skóra idealnie nadaje się do wykonania czarnego makijażu oczu.

Za pomocą odpowiedniego aplikatora nakładamy czarny cień na całą powiekę górną. Rozpocznij od jej wewnętrznej krawędzi i kieruj się ku zewnętrznej. Czerń jest bardzo intensywną barwą i w tym wypadku bardzo istotne jest to, aby za pomocą aplikatora z gąbką rozetrzeć zewnętrzne brzegi cienia nałożonego na powiekę.

Czarny cień można stosować w pojedynkę bądź z innymi barwami. Świetnie prezentuje się on ze srebrnymi, błyszczącymi cieniami. W celu uzyskania bardziej intrygującego wyglądu, w obrębie granicy czarnego cienia nałóż ciemniejszy, srebrny cień i dokładnie go rozetrzyj. Natomiast tuż pod łukiem brwiowym nałóż jasny, srebrzysty cień. W ten sposób uzyskany makijaż oka będzie miał bardziej imprezowy, trójwymiarowy efekt.

Makijaż oczu za pomocą czarnych cieni to trudna technika. Pamiętaj jednak, że trenując, szybko nabierzesz wprawy i będziesz mogła olśnić swoim nowym makijażem niejednego mężczyznę.

Czarny makijaż oczu
Czarny makijaż oczu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.