Trwa ładowanie...

Deski snowboardowe. Jak wybrać najlepszą deskę snowbordową?

Deski snowboardowe powinny być profesjonalne i sprawdzone. Na dobrym sprzęcie łatwiej, szybciej i bezpieczniej nauczyć się jeździć. Jazda na snow boardzie stanie się przyjemnością, a nie walką z utrzymaniem się na desce. Za pomocą hydraulicznego układu hamowania będziesz jechać z prędkością jaką sobie życzysz oraz w każdej chwili zatrzymasz się bez przeszkód. Deska snowboardowa powinna się podobać. Spędzisz na niej wiele przyjemnych momentów, więc nie zapomnij o tym kryterium doboru sprzętu.

spis treści

1. Najlepsze deski snowboardowe

Warto kupić od razu dobrą deskę snowboardową, która daje pełną kontrolę nad sprzętem przy dużej prędkości, nie ma limitów wagowych jeżdżącego, zapewnia bardzo płynną jazdę w bardzo trudnym terenie, pasuje na każdy wiek i poziom umiejętności, posiada długą gwarancję producenta na wady fabryczne deski oraz oferuje najbardziej zbliżoną do snowboardu technikę jazdy. Właściwy wybór deski snowboardowej jest kluczem do sukcesu i wymaga sporego doświadczenia. Bierze się pod uwagę następujące czynniki: wagę i wzrost jeżdżącego, wiek, preferowany styl jazdy, a także planowane miejsce do jazdy.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Kupując nową deskę, nie należy się sugerować ceną w taki sposób, że im droższa, tym lepsza, bo niekonieczne jest to prawda. Pierwszą decyzją, którą powinno się podjąć w tej kwestii to: jaki rodzaj snowboardu chcesz uprawiać. Z każdym dniem jazdy będziesz zdobywał nowe doświadczenia i kierował swe ślizgi ku jednemu ze stylów jazdy. Po kilku tygodniach spędzonych na desce będziesz wiedział, co bardziej cię pociąga: czy skoki i triki, czy też świeży puch poza wyznaczonymi trasami, a może bardzo szybka jazda po śniegu.

2. Rodzaje desek snowboardowych

Wyróżnia się następujące typy desek snowboardowych:

  • freestyle – triki i loty w powietrzu,
  • freeride – podróż poza wyznaczone trasy, by poczuć pełną wolność,
  • alpine – prędkość i rozmywające się zarysy postaci na stokach.

Deski snowboardowe dla początkujących powinny umożliwiać spróbowanie każdego ze stylów jazdy. Osoby, które nigdy nie jeździły na snowboardzie mogą wypożyczyć deskę. Wypożyczalnię znajdzie się w każdym szanującym się ośrodku snowboardowym.

Długość deski jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jej wybór. Krótkie deski preferowane są przez lubiących snowboard freestyle – na długość pomiędzy obojczykiem a podbródkiem. Średnie deski, przeznaczone dla wszystkich, od początkujących do zaawansowanych, sięgają długością od podbródka do wysokości brwi. Długie deski, sięgające od czoła do kilku centymetrów powyżej głowy, przeznaczone są dla szybkiej jazdy z góry. Na odpowiednią długość deski ma także wpływ twoja waga ciała. Lżejsze osoby powinny dobierać krótsze deski, gdyż długie mogą być sporą blokadą w poruszaniu się. Do freestyle'u warto wybierać krótsze deski, a do freeride snowboardu dłuższe.

Deska nie powinna być ani za długa, ani też za krótka. Zbyt długa deska, pomimo że będzie stabilniejsza i szybsza, będzie trudniejsza w skręcie, zwłaszcza dla osób biorących lekcje snowboardu, natomiast zbyt krótka deska będzie łatwiejsza w skręcie, ale za to mniej stabilna. Dobór długości deski związany jest również z wagą snowboardzisty, ale ogólnie przyjęło się, że długość deski powinna się wahać od brody do nosa.

Deski snowboardowe. Jak wybrać najlepszą deskę snowbordową?
Deski snowboardowe. Jak wybrać najlepszą deskę snowbordową?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.