Trwa ładowanie...

Dezodorant dla dzieci

Zanim zdecydujesz się na konkretny dezodorant dla swojego dziecka, bardzo ważne jest to, aby zrozumieć kilka podstawowych informacji na temat tego produktu. Najbardziej istotnym szczegółem jest to, aby wybierać preparaty korzystne dla określonej grupy wiekowej. Tak więc zrozumienie kategorii rynku jest kluczem do wybrania właściwego dezodorantu dla twojego dziecka.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Ważne rzeczy do rozważenia przed wyborem dezodorantu dla dzieci

Bezpieczeństwo twojego dziecka jest z pewnością dla ciebie najważniejsze. Z tego względu, wybierając dezodorant, powinnaś wiedzieć o ważnych szczegółach na ich temat.

Wybierając kosmetyk dezodoryzujący dla dziecka, wybieraj dezodoranty, a nie antyperspiranty. Kosmetyk antyperspiracyjny wskazany jest w przypadku problemu z nadmierną potliwością, gdyż składnik w nim zawarty, tj. sole glinu, blokuje wydzielanie potu. Jego działanie jest dosyć intensywne i nie ma potrzeby, aby twoje dziecko stosowało taki preparat. Klasyczny dezodorant będzie dla dziecka w zupełności wystarczający. Zawarte w jego składzie substancje znacznie ograniczają powstawanie przykrego zapachu, który jest spowodowany działaniem bakterii na powierzchni skóry.

Większość dezodorantów nie zawiera w składzie soli glinu, jednak zdarzają się przypadki, w których jest inaczej. Z tego względu przed wyborem tego kosmetyku koniecznie zapoznaj się z etykietą. Unikaj substancji takich jak:

  • aluminium chlorohydrate,
  • aluminium sesquichlorohydrate.

2. Jaki preparat dezodorujący wybrać dla dziecka?

Na rynku dostępne są dezodoranty, które posiadają w pełni naturalny skład i nie zawierają substancji chemicznych ani innych zbędnych składników. Taki produkt będzie idealny dla twojego dziecka, gdyż jego działanie będzie bardzo łagodne. W tym celu zapoznaj się z ofertą marek ekologicznych. Obecnie wielu producentów decyduje się na wprowadzenie na rynek dezodorantów zawierających organiczne substancje, które są w zupełności bezpieczne dla zdrowia.

Jeżeli szukasz kosmetyku dla nastolatka, wchodzącego w okres dojrzałości i mającego problem z nadpotliwością powstałą wskutek burzy hormonów w jego organizmie, idealnym produktem będzie właśnie antyperspirant. Nie obawiaj się fałszywych opinii dotyczących szkodliwości antyperspirantu. Produkt ten rzeczywiście zatyka ujścia gruczołów potowych, jednak jest to działanie tymczasowe, które słabnie w ciągu dnia. Ponadto podczas mycia całkowicie usuwamy z powierzchni skóry resztki soli glinu.

Innymi informacjami, które mogą budzić u ciebie niepokój w stosunku do działania antyperspirantu są krążące w Internecie informacje dotyczące szkodliwego działania soli glinu i wszelkie wzmianki o rakotwórczości tej substancji. W rzeczywistości nie ma żadnych dowodów naukowych wskazujących na takie działanie i stosowanie antyperspirantów jest całkowicie bezpieczne.

Przed wyborem produktu dla swojego dziecka, takiego jak dezodorant czy antyperspirant, warto dokładnie przemyśleć, jakie działanie takiego kosmetyku będzie mu naprawdę potrzebne. Jeżeli problem tkwi jedynie w nieprzyjemnym zapachu, wystarczy zwykły dezodorant. Jeżeli jednak mamy do czynienia z nadpotliwością, raczej sięgnij po antyperspirant. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje, skonsultuj się z dermatologiem bądź kosmetologiem.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.