Trwa ładowanie...

Dłonie

Dłonie i stopy

Dłonie i stopy to części ciała, na których bardzo łatwo uwidaczniają się wiek, zmęczenie i przepracowanie. Warto nawilżać je kremami pielęgnacyjnymi, zainwestować raz na jakiś czas w relaksujący masaż stóp lub wykonywać zabiegi kosmetyczne na dłonie i stopy. Jednym z nich jest np. zabieg parafinowy, który można przeprowadzić samodzielnie w domu. Piękne dłonie to również zadbane paznokcie. Profesjonalny manicure potrafi odmienić niejedne ręce. Stopy również potrzebują uwagi. Czasem puchną i bolą – warto wtedy wykonywać zimne kompresy i stosować kąpiele nóg. Także pedicure stóp znacząco poprawi ich wygląd.

Moczenie nóg w wodzie z dodatkiem soli lub szałwii pomaga również przy nadmiernym poceniu się stóp. Dłonie i stopy są ważnymi elementami ciała. Kształtne, lśniące paznokcie, gładkie ręce i wypielęgnowane pięty nie tylko ładnie wyglądają i przyciągają wzrok, ale są także najlepszym świadectwem zdrowia i urody. Zabiegi na dłonie i stopy warto stosować przy szorstkiej, suchej skórze, zrogowaciałym, pękającym naskórku oraz kruchych i łamliwych paznokciach. Jednym z nich jest manicure biologiczny z zastosowaniem jedwabistych odżywek, które zmiękczają stwardniały naskórek, rozjaśniają i odżywiają płytkę paznokciową oraz uelastyczniają skórki.

Pedicure stóp powinien się rozpocząć od kąpieli połączonej z relaksującym masażem wodnym. W gabinetach kosmetycznych za pomocą frezarki usuwany jest nadmiar zrogowaciałego naskórka, następnie podcinane są paznokcie, specjalnym żelem zmiękczane skórki i usuwane drewnianymi patyczkami. Na koniec zabiegu powinno się wmasować krem w zależności od potrzeb skóry – albo wygładzający i nawilżający, albo zapobiegający nadmiernemu wydzielaniu potu i pozostawiający stopy z długotrwałym uczuciem świeżości.