Trwa ładowanie...

Drugi podbródek – przyczyny, ćwiczenia, masaże, medycyna estetyczna, inne metody

Przyczyną drugiego podbródka może być wada postawy.
Przyczyną drugiego podbródka może być wada postawy. (iStock)

Drugi podbródek to nie lada problem i to nie tylko osób otyłych. Nie da się go ukryć, a jest bardzo nieestetyczny. Czy można zlikwidować drugi podbródek? Poznaj metody dzięki, którym pozbędziesz się drugiego podbródka.

spis treści

1. Charakterystyka podbródka

Podbródek, jak sama nazwa wskazuje to miejsce znajdujące się tuż pod brodą – dokładnie między gardłem a brodą. Młode osoby rzadko dostrzegają problem ze swoim podbródkiem, gdyż ich skóra jest jędrna i napięta. Z czasem skóra na podbródku wiotczeje i staje się pasmem problemów.

Mitem jest, że drugi podbródek pojawia się tylko u osób otyłych i starszych. U zdrowego, młodego człowieka również może wystąpić ten problem. Mimo nieustannego odchudzania się bardzo trudno jest stracić nadmiar tłuszczu właśnie z podbródka. Istnieje jednak kilka sposobów, które mogą sprawić, że drugi podbródek będzie mniej widoczny i uciążliwy.

Zobacz film: "Makijaż to nie wszystko. Poznaj wiosenne hity nawilżające"
7 produktów, dzięki którym pozbędziesz się drugiego podbródka
7 produktów, dzięki którym pozbędziesz się drugiego podbródka [8 zdjęć]

Niezdrowy tryb życia – palenie papierosów, duża ilość węglowodanów w diecie oraz brak aktywności – znacząco

zobacz galerię

2. Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Jak powstaje drugi podbródek? Przyczyn jest kilka. Należą do nich:

  • brak ruchu
  • wady postawy ciała - jeżeli się garbisz i wciskasz głowę w ramiona lub śpisz na wysokiej poduszce możesz spodziewać się drugiego podbródka. Prowadzi to do wiotczenia mięśni
  • zła dieta
  • proces starzenia się
  • podłoże genetyczne - czasami zdarza się, że nieestetyczny podbródek dziedziczony jest wraz z genami i niewiele można zrobić, by poprawić ten stan

3. Ćwiczenia na drugi podbródek

Aby zniwelować drugi podbródek należy wzmocnić mięśnie szyi i dolne partie twarzy. Pomocne w tym będą ćwiczenia na drugi podbródek. Napinaj mięśnie szyi i na zmianę podnoś i opuszczaj głowę. Inne ćwiczenie na drugi podbródek polega na obracaniu powoli głowy w prawo i w lewo. Ćwiczenie dobrze jest wykonywać opierając głowę o ścianę.

Mięśnie szyi można wzmocnić za pomocą ćwiczeń na jędrny biust. Ugnij ręce w łokciach, a dłonie złóż jak do modlitwy. Następnie naciskaj dłońmi z całych sił.

Drugi podbródek można zniwelować także za pomocą ćwiczeń emisyjnych. Głośno i wyraźniej wymawiaj samogłoski: a, e, i, o, u oraz y. Pomocne będą także ćwiczenia w postaci buziaków. Układaj usta tak jakbyś chciała obdarować kogoś buziakami, a następnie rozciągaj usta w prostą linię.

Jeszcze jedno ćwiczenie, które może pomóc w pozbyciu się drugiego podbródka polega na wyciąganiu języka jak najdalej potrafisz. Żuchwa powinna przybliżyć się do szyi.

4. Masaże podbródka

Skuteczną metodą w walce z drugim podbródkiem mogą być także masaże. Skóra szyi starzeje się szybciej niż skóra twarzy. Drugi podbródek często jest oznaką, że zanikają włókna kolagenowe. Masaże ujędrnią szyję, poprawiają krążenie i wzmocnią mięśnie.

Masaż na drugi podbródek najlepiej wykonywać podczas porannej i wieczornej toalety używając kremu nawilżającego. Krem należy wmasować okrężnymi ruchami od dołu go góry szyi. Ważne, by masaż wykonywać delikatnie i nie rozciągać skóry.

5. Zabieg na podbródek

5.1. Zabieg liposukcji

Jest sposobem sprawdzonym, przynoszącym widoczne efekty. Zabieg liposukcji podbródka nie trwa długo, za to kosztuje około 4 tys. Efekty tego zabiegu utrzymują się, jednak należy postarać się utrzymywać odpowiednią wagę ciała.

5.2. Masażer roll-cit

Jest to specjalistyczny wałek z wypustkami, dzięki którym pobudzamy do pracy produkcję elastyny i kolagenu. Wystarczy samemu masować podbródek i cieszyć się efektami. Roll-cit kosztuje około 500 złotych.

5.3. Lipoliza ultradźwiękowa

To zabieg medycyny estetycznej, który jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Zabieg ten kosztuje około 4 tys. Po zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani nie ma siniaków i opuchlizny. Zabieg polega na rozbijaniu cząsteczek tłuszczu w płyn, który jest następnie usuwany z podbródka.

5.4. Lipoliza laserowa

Zabieg polegający na usunięciu tłuszczu z podbródka za pomocą lasera. W skórze wykonuje się małe nacięcie, przez które wprowadzany jest laser. Podczas tego zabiegu wymagane jest znieczulenie ogólne, a efekty lipolizy laserowej widoczne są po około 4 miesiącach. Zabieg jest tańszy od pozostałych i kosztuje 2 tys.

5.5. Lipoliza iniekcyjna

Skuteczną metodą na drugi podbródek są zabiegi medycyny estetycznej. Są to zabiegi inwazyjne. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu w szyję substancji, które rozpuszczają tłuszcz. Ten zabieg na drugi podbródek nie jest bolesny. Można stosować dwie metody lipolizy iniekcyjnej: wachlarzową (1 wkłucie) lub punkcyjną (5-8 wkuć). Koszt zabiegu lipolizy iniekcyjnej to ok. 350-500 zł.

Temu zabiegowi na drugi podbródek nie powinny się poddawać kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby z nadmierną otyłością, chorujące na padaczkę oraz uczulone na składniki leku.

Drugi podbródek można zredukować zabiegiem liposukcji. Odsysanie tłuszczu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg trwa ok. 30 minut a koszt takiego zabiegu to ok 3000 zł. Aby zabieg liposukcji był skuteczny trzeba utrzymywać stałą wagę.

5.6. Lifting podbródka

Lifting podbródka to procedura chirurgiczna, która umożliwia usunięcie nadmiaru skóry lub tkanki tłuszczowej z podbródka i okolic. Zabieg ten wykonywany jest po podaniu znieczulenia.

6. Alternatywne metody niwelacji drugiego podbródka

Z drugim podbródkiem możemy walczyć na różne sposoby. W niektórych sytuacjach wystarczy zmiana stylu życia, dużo aktywności. Niekiedy konieczna jest z kolei operacja plastyczna podbródka lub liposukcja.

Pomocny będzie także dobry makijaż i odpowiednie konturowanie twarzy czy wybór nowej fryzury. Wystrzępienie włosów, które będą zachodzić na brodę może okazać się strzałem w dziesiątkę.

W domu możesz wykonywać także zabiegi na drugi podbródek z pomocą urządzenia roll-cit. Wałek roll-cit posiada cienkie igiełki, które podczas masażu skóry powodują lepsze ukrwienie, nadczynność tkanki łącznej oraz pobudzają produkcję kolagenu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze