Trwa ładowanie...

Elektroniczny paintball

Paintball stał się popularny na całym świecie, zwłaszcza wśród mężczyzn. Coraz więcej osób spędza wolny czas, celując do przeciwników z broni do paintballu. Co to jest paintball? Jest to zabawa polegająca na strzelaniu „nabojami” z kolorową farbą, które po trafieniu przeciwnika zostawiają ślad na jego mundurze. Jest wiele rodzajów broni do tej zabawy, dwa główne typy to mechaniczna i elektroniczna. Mechaniczna broń może wystrzelić nawet 4-9 „nabojów” na sekundę. Mimo to elektroniczna zyskuje coraz więcej zwolenników. Na czym polega elektroniczny paintball?

spis treści

1. Zasady paintballu

Paintball elektroniczny znacząco różni się od tradycyjnego. W broni do paintballa elektronicznego zastosowany jest układ elektroniczny, który aktywuje mechanizm strzelniczy. Element elektroniczny pozwala na dostosowanie typu strzału. Elektroniczne markery do paintballa mają zwykle regulatory, które mogą kontrolować siłę pocisku. Podobnie jak broń mechaniczna, elektroniczna ma wiele rodzajów i ustawień.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Markery elektroniczne a mechaniczne

Zalety elektronicznej broni do paintballa są następujące:

  • większa celność,
  • lepsza ciągłość strzałów,
  • szybsze strzelanie,
  • wymagane niższe ciśnienie powietrza.

Wśród zalet paintballa elektronicznego wymienia się ponadto większą odporność sprzętu na wszelkie usterki i zniszczenia, ponieważ nie jest on zbudowany z elementów podatnych na uszkodzenia. Gra w paintballa elektronicznego zdaje się bezpieczniejsza niż tradycyjna wersja gry. Paintball elektroniczny nie zmusza zawodników do używania masek do gry, ponieważ nie strzela się kulkami, które mogłyby sprawić ból i powodować urazy ciała. W tej nowoczesnej wersji gry, zawodnik, który został trafiony, odczuwa tylko delikatną wibrację przeszywającą ciało. W paintballa elektronicznego gra się w specjalnie do tego przygotowanych halach. Dzięki temu unikamy brudzenia czy rozcinania ubrań, do czego często dochodzi, gdy gramy na otwartej przestrzeni.
Jednak broń mechaniczna do paintballa ma także swoje zalety. Są to:

  • niższa cena,
  • prostsza budowa (usterki można spróbować naprawić we własnym zakresie),
  • większa dostępność.

Mechaniczna broń do paintballa jest polecana początkującym i osobom, które grają w paintball niezbyt regularnie. Decydując się na broń elektroniczną, należy pamiętać o tym, że jest ona na tyle skomplikowana, że naprawy i udoskonalenia powinny być wykonywane przez profesjonalistę. W tardycyjnym paintballu zawodnik zawsze może zobaczyć, w co trafił, nawet jeśli strzał był chybiony. W przypadku elektronicznego paintballa nie wiadomo, w co trafiliśmy, ponieważ strzał nie zostawia nigdzie śladów.

3. Obóz paintballowy

Osoby, które połknęły bakcyla paintballa, zwykle chętnie biorą udział w zawodach. Jest to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wzięcie udziału w obozie paintballowym dla dzieci. Dla amatorów jest to okazja do ćwiczenia swoich umiejętności i sprawdzenia się w trudnych warunkach.

Paintball, zarówno mechaniczny, jak i elektroniczny, to rozrywka, którą ceni sobie wiele osób. Jest to aktywny odpoczynek z elementem rywalizacji i dreszczykiem emocji.

Elektroniczny paintball
Elektroniczny paintball
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.