Trwa ładowanie...

Endomondo - jak używać, przydatne funkcje, aplikacja społecznościowa, popularność

Endomondo jest całkowicie darmową aplikacją na smartfony i komputery, która pomoże nam zmotywować się do uprawiania sportu i zmiany stylu życia. Endomondo sprawia, że fitness staje się dobrą zabawą - i to za darmo. Nie musimy już płacić za treningi lub chodzić na siłownię, ponieważ aplikacja mobilna Endomondo będzie zawsze motywować nas do ćwiczeń.

spis treści

1. Endomondo - jak używać?

Aplikację Endomondo należy pobrać na smartfona ze strony dostawcy aplikacji właściwej dla naszego telefonu (np. w sklepie Google Play albo na stronie Endomondo. Po instalacji uzyskujemy dostęp do wielu bezpłatnych funkcji programu Endomondo. Na początek możemy wybrać z listy sport, który zamierzamy uprawiać.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Endomondo pozwala nam mierzyć parametry wykonywanych ćwiczeń - na przykład, gdy uprawiamy jogging, pozwala nam mierzyć trasę, jaką pokonaliśmy, czas, ilość spalonych kalorii oraz wiele innych parametrów.

Aplikacja Endomondo ma wbudowany syntezator mowy, który za pomocą dźwięku motywuje nas do dalszej aktywności oraz chwali za pokonanie danego odcinka.

Endomondo to nasz personalny trener w kieszeni, mobilna aplikacja łącząca funkcje społecznościowe z motywacją do aktywności fizycznej
Endomondo to nasz personalny trener w kieszeni, mobilna aplikacja łącząca funkcje społecznościowe z motywacją do aktywności fizycznej (123RF)

2. Endomondo - przydatne funkcje

Darmowa wersja aplikacji Endomondo zawiera niemal wszystkie funkcje, których możemy potrzebować do skutecznego trenowania na własną rękę, bez pomocy profesjonalnych, często drogich trenerów. Aplikacja za pomocą połączenia z internetem i lokalizacji naszego telefonu potrafi mierzyć prędkość, z jaką się poruszamy oraz ilość kalorii, jaką spaliliśmy w danym czasie.

Wszystkie dane zapisywane są w historii treningów i wyników, do których dostęp mamy z poziomu aplikacji. Daje nam to wgląd w postępy jakie poczyniliśmy na przestrzeni czasu.

3. Endomondo - aplikacja społecznościowa

Inne funkcje aplikacji Endomondo skupiają się wokół portali społecznościowych. Wyniki, które osiągnęliśmy możemy na bieżąco publikować na naszym własnym profilu Facebook, Twitter czy Google+.

Jest to jednak jedynie opcja, więc jeśli nie chcemy chwalić się naszymi osiągnięciami, nie będą one publikowane. Wiele osób umieszcza jednak wyniki na swojej stronie, co pozwala ludziom wzajemnie się motywować i prowadzić zdrową rywalizację.

Inteligentne funkcje Endomondo pozwalają jej na stworzenie interesujących tras, jakie znaleźć można w nasze okolicy oraz przejrzenie rekordowych czasów, w jakie pokonali je inni użytkownicy.

Dzięki temu możemy poznać wiele ciekawych miejsc w naszej okolicy a także spotkać inne osoby trenujące za pomocą aplikacji. Informacje wyświetlane na ekranie telefonu podczas korzystania z Endomondo można dopasowywać zgodnie z naszymi preferencjami.

Koniecznie przeczytaj

4. Endomondo - popularność

Aplikacja Endomondo jako jedna z pierwszych oferowała funkcję publikacji swoich osiągnięć na portalach społecznościowych, czym natychmiast zaskarbiła sobie rzeszę fanów. Motywacja do ćwiczeń, jaką czerpiemy widząc, że nasi znajomi pokonali ostatnio dany odcinek w rekordowym czasie, często przewyższa tą, jaką uzyskalibyśmy od profesjonalnego trenera motywacyjnego.

Dzięki temu Endomondo zwiększa skuteczność i częstotliwość naszego treningu, a także pozwala nam oszczędzić pieniądze. Endomondo posiada również funkcję mierzenia tętna i spalanych kalorii, co pozwala na precyzyjne dopasowanie intensywności treningu do naszych potrzeb.

 Monika Papuga-Sobczak
Endomondo - jak używać, przydatne funkcje, aplikacja społecznościowa, popularność
Endomondo - jak używać, przydatne funkcje, aplikacja społecznościowa, popularność
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.