Trwa ładowanie...

Eyeliner w pisaku

Stosowanie eyelinera sprawia, że oczy stają się większe, a spojrzenia bardziej olśniewające. Istnieją różne rodzaje tego kosmetyku, począwszy od tradycyjnych eyelinerów w kałamarzu, a skończywszy na tych w formie pisaka. Niewątpliwie te ostatnie są zdecydowanie wygodniejsze w codziennym stosowaniu. Przy odrobinie praktyki za ich pomocą możemy uzyskać naprawdę profesjonalny wygląd.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jaki eyeliner wybrać?

Bez wątpienia można stwierdzić, że za pomocą eyelinera w pisaku można w szybki sposób uzyskać fantastyczny makijaż – jak za pociągnięciem ołówka.

Pierwszą ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego kolorystycznie eyelinera. W przypadku zielonych oczu świetnie prezentują się rozmaite brązy, zaś w przypadku ciemnych oczu nie tylko brązy, ale również kolory w odcieniu szałwii czy granatu. Niebieskookie kobiety mogą sięgnąć po eyelinery w kolorze granatu bądź węgla. Czerń idealnie pasuje do każdej kobiety, bez względu na jej typ urody. Za pomocą czarnego eyelinera można uzyskać efekt klasycznego makijażu.

Zwróć również uwagę, w jaki sposób wykonana jest końcówka eyelinera przeznaczona do malowania kresek. Z reguły są one wykonane z cienkiego włosia bądź też ze specjalnie wyprofilowanej gąbki. Za pomocą gąbki możesz w łatwy sposób modyfikować grubość kreski. Przy użyciu cienkiego pędzelka uzyskasz wyjątkowo cienką linię.

2. Jak używać eyelinera?

Po wyborze eyelinera możesz przystąpić do jego wypróbowania. Zamknij jedno oko. Malowanie kreski eyelinerem rozpocznij od wewnętrznego kącika powieki oka. Linia powinna się znajdować jak najbliżej rzęs.

Początkowo możesz wykonywać przerywane ruchy, gdyż użytkowanie eyelinera wymaga ogromnej precyzji. Z czasem jednak stanie się to łatwiejsze i w celu namalowania linii na oku będziesz wykonywała jedynie jedno szybkie pociągnięcie. Linie kieruj ku zewnętrznemu kącikowi oka. Pamiętaj jednak, że na samym końcu musi być ona lekko uniesiona ku górze.

Dokładnie te same czynności wykonaj w przypadku kolejnego oka. Następnie oceń, czy jesteś zadowolona z efektu końcowego. Jeżeli nie do końca Ci on odpowiada, możesz również spróbować narysować kreskę ponownie, ale rozpoczynając od połowy oka. Nie każdemu pasuje kreska wykonana od wewnętrznego aż do zewnętrznego kącika oka. Musisz sama ocenić, w jakiej kresce czujesz się najlepiej.

Co więcej, możesz uzyskać inny efekt poprzez namalowanie bardzo cienkiej lub grubej linii. Ta pierwsza nada twojemu makijażowi bardzo naturalny wygląd. Z kolei gruba kreska sprawi, że oko nabierze kociego wyglądu. Taki makijaż idealnie nadaje się na wieczorne wyjście bądź imprezę.

Eyeliner w pisaku to świetny sposób na szybki i seksowny makijaż oka. Koniecznie znajdź miejsce na ten produkt we własnej kosmetyczce.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.