Trwa ładowanie...

Figura lizak

Figura lizak to jeden z typów sylwetki kobiecej, który charakteryzuje brak proporcjonalności między dolnymi a górnymi partiami ciała. Kobieta, która posiada sylwetkę lizak, bardzo łatwo może pogorszyć swój wygląd poprzez nieodpowiedni dobór ubrań. Jeśli jednak włoży w swoje zakupy trochę więcej wysiłku i uwagi, sylwetka lizak odzyska równowagę i proporcjonalność. Odpowiednie kroje i fasony ubrań sprawią, że to, co do tej pory wydawało się wadą, stanie się zaletą, a posiadaczka figury lizak poczuje się bardziej sexy i pewna siebie.

spis treści

1. Charakterystyka figury lizak

Sylwetka lizak charakteryzuje się dużym biustem, szczupłą talią, wąskimi biodrami i długimi nogami. Ten typ sylwetki może sprawić dużo problemów w doborze odpowiednich ubrań. Wiele modnych strojów nie pasuje kobietom o figurze lizaka, dlatego też podczas zakupów trzeba kierować się rozsądkiem, a nie upodobaniami i chęcią bycia trendy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Różne typy kobiecej figury mają swoje wady i zalety. Niewątpliwą zaletą figury w kształcie lizaka jest duży biust. Kobiety o tym typie budowy często niesłusznie wstydzą się swoich dużych piersi i starają się je szczelnie zakrywać. Zdarza się również, że garbią się, nie chcąc zwracać na nie uwagi. Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką kobieta lizak powinna zmienić, jest swoje nastawienie. Dzięki odpowiednim strojom można podkreślić duży biust i jednocześnie nie sprawić, żeby wyglądał ciężko (obwisłe piersi nie wyglądają estetycznie).

2. Ubrania dla figury lizak

Typ sylwetki lizak przede wszystkim wymaga dobrego biustonosza. Powinien on zapewniać oparcie dla dużych piersi i odpowiednio je kształtować. Dla kobiety z figurą lizaka korzystne są ubrania z dopasowaną górą i dekoltem w kształcie serca. Sukienki i spódnice powinny być zwiewne i o długości do kolan lub niżej, a najlepsze spodnie to te o lekko rozszerzanych nogawkach, które zrównoważą masywniejszą budowę górnych partii ciała.

Typy kobiecej sylwetki, które charakteryzują się szerszymi górnymi częściami ciała są stosunkowo nieproporcjonalne, dlatego też wszystkie stroje, które podkreślają tę dysproporcję, są niewskazane. Podobnie skupianie nadmiernej uwagi na dużym biuście może okazać się niekorzystne. Z tego względu lepiej unikać topów w duże wzory i kształty geometryczne. Niekorzystnie wyglądają wszelkie wiszące bluzki, które opierają się na biuście oraz topy, jak również swetry i golfy pod samą szyję, które sprawiają, że biust zlewa się w bezkształtną masę. Chociaż długie nogi są niewątpliwą zaletą, lepiej ich zbytnio nie podkreślać, aby nie zaburzyć równowagi. Nienaturalnie wyglądają na przykład spodnie z wysokim stanem.

Wiele znanych kobiet, w tym na przykład Angelina Jolie, może pochwalić się figurą lizaka. Dysproporcje sylwetki nie oznaczają, że mamy brzydką figurę i musimy się jej wstydzić i ją zakrywać. Odpowiadający za tę dysproporcję duży biust jest przez wielu (szczególnie mężczyzn) postrzegany jako niewątpliwy atut, dlatego warto go podkreślać. Przestrzegając powyższe zasady, sprawiamy, że nasza figura prezentuje się w jak najlepszym świetle, warto więc wprowadzić je w życie.

Mgr Joanna Hirszler
Figura lizak
Figura lizak
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.