Trwa ładowanie...

Fluid na lato

Avatar placeholder
05.11.2014 10:26
Fluid na lato
Fluid na lato

Fluid na lato wielu z nas wydaje się niepotrzebny. Jednak faktem jest, że dobry podkład na lato jest potrzebny nie tylko ze względu na efekt estetyczny, czyli maskowanie mankamentów skóry, ale także na ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami. W lecie chronimy skórę przede wszystkim przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Do tego można wykorzystywać krem, a także dobrze dobrany fluid. Będzie to dodatkowa ochrona.

spis treści

1. Po co nam fluid na lato?

Fluidy na lato coraz częściej zawierają dobre i wysokie filtry UVA i UVB. Przy jasnej skórze dobrze zaopatrzyć się na lato w faktor wyższy niż 8 SPF. Takie filtry korzystnie wpłyną na zdrowie także skóry ciemniejszej. Nadmiar słońca nie służy żadnemu rodzajowi cery. Przed wyjściem dobrze jest zaaplikować krem, co jest szczególnie ważne w przypadku skóry suchej, po czym nałożyć fluid. Taka dodatkowa ochrona jest szczególnie ważna w przypadku cery naczynkowej i skłonnej do przebarwień. Słońce bardzo źle działa także na cerę dojrzałą – zwiększa ilość zmarszczek.

Podkład na lato ochroni skórę także przed innymi niż promieniowanie czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wysuszające działanie zmian temperatury czy klimatyzacji.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Jak wybrać fluid na lato?

Najważniejszy przy wyborze odpowiedniego fluidu, na lato czy na inną porę roku, jest jego kolor. Najlepiej jest wybrać go, nakładając niewielką ilość na policzek, na którym nie ma żadnego makijażu. Można nałożyć po odrobinie kilku odcieni i zobaczyć, który pasuje najlepiej i jest najmniej widoczny. Podczas dobierania podkładu najlepiej jest mieć do dyspozycji naturalne oświetlenie. Sztuczne oświetlenie nieco utrudni to zadanie. Generalną zasadą jest dobieranie podkładu do typu urody. Chłodne typy urody (pani zima i pani lato) powinny wybierać różowawe, chłodne zabarwienie podkładu. Ciepłe typy urody (pani wiosna i pani jesień) powinny z kolei szukać podkładów o lekkim, żółtym zabarwieniu.

Podkład na lato najlepiej jest kupować, kiedy skóra stanie się już lekko muśnięta słońcem (chyba że się z reguły nie opala i nie planujemy spędzać czasu na słońcu). W ciągu roku skóra potrafi zmieniać odcień nawet o kilka tonów. Fluid zimowy nie będzie odpowiednio wyglądał na letniej skórze.

Dobrze jest dobierać fluidy na lato dla swojego rodzaju skóry. Jest to szczególnie ważne dla kobiet posiadających cerę dojrzałą. Aby zamaskować zmarszczki, wystarczy dobrze dobrana, cieniutka warstwa podkładu liftingującego. Jego składniki różnią się od innych podkładów, a bardziej przypominają składniki kremów przeciwzmarszczkowych. Są to przede wszystkim substancje budujące skórę: kolagen, kwas hialuronowy czy silikony.

Osoby, które chciałyby, aby ich cera nabrała blasku, mogą zdecydować się na fluid rozświetlający. Nie będzie on jednak najlepiej wyglądał na skórze skłonnej do przetłuszczania się. Kobiety, które cenią sobie nieskazitelny wygląd przez cały dzień także w lecie, powinny zainwestować w trwałe fluidy o wysokiej jakości. Dzięki nim makijaż twarzy nie spływa z niej po kilku godzinach, mimo upałów.

Lżejszą alternatywą dla skóry młodej i niepotrzebującej zbytnio korygowania są kremy tonujące.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze