Trwa ładowanie...

Fryzury dla kręconych włosów

Każda posiadaczka włosów kręconych od czasu do czasu eksperymentuje ze zmianą fryzury. Jednak prostowanie włosów i bardzo krótkie cięcia nie zawsze dają zadowalający efekt. Na szczęście istnieje wiele sposobów na osiągnięcie idealnej, naturalnie kręconej fryzury. Z loków stworzysz fryzury krótkie i długie, dopasujesz cięcie z grzywką lub bez niej i wcale nie musisz udać się do specjalisty od włosów kręconych. Sekretem idealnej fryzury jest wybór odpowiedniego cięcia.

spis treści

1. Techniki strzyżenia włosów kręconych

Wiele posiadaczek włosów kręconych strzyże się jedynie w salonach fryzjerskich specjalizujących się w stylizacji loków. Jednak okazuje się, że najlepszym doradcą będzie stylistka, która sama nosi naturalnie kręconą fryzurę – osoba taka zna więcej sposobów na podkreślenie skrętu włosa. Poza tym, prawdziwy specjalista powinien być wprawny w strzyżeniu wszystkich rodzajów fryzur, bez rozróżniania na włosy proste i kręcone. Najlepszym sposobem na znalezienie idealnego fryzjera jest odszukanie stylisty posiadającego świetną fryzurę i strukturę włosów zbliżoną do twojej./p>

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Z reguły w przypadku włosów kręconych fryzury długie są łatwiejsze w utrzymaniu niż krótkie fryzury – ciężar włosów zmniejsza tendencję do puszenia i elektryzowania się loków. Jednak jeżeli pragniesz ostrzyc włosy na krótko, jest to możliwe. Kluczem do sukcesu jest stworzenie fryzury z licznych warstw włosów (cieniowanie włosów kręconych zapewnia fryzurze plastyczność) i przerzedzenie loków, dzięki któremu po myciu włosy nie zamienią się w afro. Idealnym narzędziem do tego zabiegu jest brzytwa fryzjerska, która skutecznie zmniejszy ciężar włosów.

Niezwykle ważne jest nadanie fryzurze odpowiedniego kształtu i objętości. Najczęściej popełnianym błędem jest podcinanie mokrych i rozprostowanych loków – po wyschnięciu i skręceniu się pukli fryzura przybiera kształt zupełnie inny od zamierzonego. Jeżeli najczęściej nosisz włosy kręcone i pozwalasz fryzurze wyschnąć na powietrzu, poinformuj o tym fryzjera. W takiej sytuacji powinien zostawić wierzchnie warstwy włosów nieco dłuższe, ponieważ schnąc na powietrzu, loki skręcają się dużo mocniej, niż po zastosowaniu suszarki z dyfuzorem.

2. Idealne fryzury dla kręconych włosów

Idealnie dobrane cięcie ułatwi codzienną stylizację loków. Najlepszym sposobem na podkreślenie skrętu włosa jest suszenie włosów na powietrzu, chociaż suszarka z dyfuzorem również nada fryzurze pożądany kształt. Wystarczy czochrać lub ściskać włosy u nasady głowy co 15 minut, dopóki całkowicie nie wyschną. Ponadto, pamiętaj o właściwej pielęgnacji loków specjalnymi kosmetykami do włosów, ponieważ fryzury kręcone mają tendencje do przesuszania się i puszenia.

Grzywkę może nosić każda kobieta, oprócz posiadaczki włosów bardzo skręconych. Krótkie, kręcone grzywki dawno wyszły z mody, jednak możesz poprosić fryzjera o stworzenie krótszych pasm włosów okalających twarz po obu jej stronach. Jednym z najgorszych błędów jest noszenie wyprostowanej grzywki do skręconych włosów.

Wiele fryzur, takich jak wysoki kok, prezentuje się znacznie lepiej na włosach kręconych niż prostych. Romantyczne upięcia, czyli włosy zebrane do tyłu i uniesione do góry to idealna opcja dla posiadaczki loków. Pamiętaj jednak, że pejsy wypuszczone po obu stronach twarzy mogą nadać ci niepożądany wygląd w stylu lat 80.

Fryzury dla kręconych włosów
Fryzury dla kręconych włosów
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.