Trwa ładowanie...

Gdzie na snowboard?

Snowboard staje się coraz popularniejszym sportem zimowym w Polsce. Gdzie na snowboard? W naszym kraju powstaje wiele snowparków. Są to miejsca przeznaczone tylko dla osób jeżdżących na snowboardzie. Większość z nich z pewnością zadowala nawet najbardziej wymagających miłośników tego sportu. Najlepsze snowparki znajdują się między innymi w Białce Tatrzańskiej, Karpaczu, Korbielowie Pilsku, Krynicy Zdrój oraz w Dwóch Dolinach Muszyna-Wierchomla. Jakie są zalety tych snowparków?

1. Gdzie na snowboard w Polsce? Najpopularniejsze

miejsca na snowboard to:

  • Białka Tatrzańska – jest to jedno z najlepszych miejsc do narciarstwa i snowboardu. Ośrodek wyposażony jest w ponad 20 wyciągów (3 krzesełkowe oraz orczykowe i talerzykowe). Stoki Białki Tatrzańskiej są dość łagodne, a wszystkie trasy szerokie i utrzymywane w bardzo dobrym stanie. Trasy różnią się stopniem trudności oraz długością. Wyciągi krzesełkowe zabierają miłośników zimowych sportów na trasy o długości 1380, 1350 i 800 m. Ośrodek może zapewnić ponad 5000 miejsc noclegowych. W Białce Tatrzańskiej znajduje się snowpark „Drake”. Nauka jazdy na snowboardzie może odbywać się w tym miejscu, ponieważ snowpark jest wyposażony w dwa sztucznie naśnieżane raile i jeden z nich przeznaczony jest do potrzeb osób początkujących oraz dzieci. Poza tym snowboardziści mogą skorzystać z funboxu, schodów z poręczą, trapezu i dwóch skoczni o wysokości 8 i 14 m.
  • Karpacz – tam znajduje się jedyna na Śląsku rynna snowboardowa typu halfpipe o długości 100 m i szerokości 18 m. W Karpaczu w obrębie miasta znajduje się 19 krótkich wyciągów, zaś na zboczach Kopy 7, w tym kolejka linowa. Wyciągi w mieście znajdują się blisko centrum i są to na ogół trasy zjazdowe o niskim stopniu trudności, dlatego większość narciarzy i snowboardzistów wybiera wyciągi Kopy.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Inne ciekawe miejsca na snowboard

Oprócz Białki Tatrzańskiej i Karpacza warto odwiedzić także inne miejsca, w których uprawianie snowboardu jest popularne. Są to:

  • Krynica Zdrój – snowboardziści mogą korzystać z dwóch wyciągów w Krynicy. Polski Związek Snowboardu poleca krynicki snowpark wyposażony w 3 raile, krótki i długi box, kink box, 2 skocznie, 2 stoły piknikowe 4 m, quarterpipe o długości 12 m, rurkę 6 m.
  • Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla – do potrzeb snowboardzistów jest przeznaczony snowpark: 6- i 9-metrowe raile, 6-metrowy box, 5-metrowy c-box, 6-metrowy t-box, 6-metrowy wale box. Technikę można ćwiczyć na dwóch skoczniach o zróżnicowanym poziomie trudności.
  • Korbielów Pilsko – miejsce to uznaje się za raj dla miłośników snowboardu. Znajduje się tutaj snowpark naśnieżany i oświetlony oraz 3 funboxy dla wszystkich, 1 big air, raile, 2 boxy konstrukcyjne, rury – prosta, trapez, łamana i półkole. W Korbielowie jest 15 wyciągów, w tym dwa krzesełkowe.

Jak jeździć na snowboardzie? W każdym z wymienionych ośrodków można zapisać się na lekcje prowadzone przez instruktora. Zajęcia mogą się odbywać w grupie lub indywidualnie. Poza tym przy stokach znajdują się wypożyczalnie sprzętu, więc osoby początkujące nie muszą kupować desek snowboardowych.

Gdzie na snowboard?
Gdzie na snowboard?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.