Trwa ładowanie...

Gruby brzuch – przyczyny, sposoby na gruby brzuch, błędy w ćwiczeniach na gruby brzuch

Gruby brzuch jest najczęstszą przyczyną wizyt na siłowni i motywacją do ćwiczeń. Zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet gruby brzuch to powód do kompleksów i wstydu. Choć gruby brzuch jest tak powszechnym problemem, nie ma jednego uniwersalnego sposobu, aby poradzić sobie z grubym brzuchem. Gruby brzuch może mieć bowiem wiele przyczyn.

spis treści

1. Gruby brzuch - przyczyny

Gruby brzuch jest najczęściej związany z dużą nadwagą i znika naturalnie, gdy podejmiemy jakąś formę aktywności fizycznej i zmienimy dietę. Dzięki temu nasze ciało będzie chudło równomiernie, mięśnie będą się stopniowo wzmacniały i tym sposobem problem grubego brzucha i naszej sylwetki zostanie rozwiązany.

Zobacz film: "Trzydniowa dieta na płaski brzuch to mit"

Bardzo często przyczyną grubego brzucha są po prostu słabe mięśnie brzucha, które nie trzymają go odpowiednio mocno. To powoduje, że często pomimo normalnej szczupłej sylwetki mamy wrażenie, że nasz brzuch jest gruby, mamy oponkę i tłuszczyk w talii. Jest to częsty problem osób aktywnych, które zapominają o tej partii mięśni. Wówczas bardzo łatwo o wrażenie grubego brzucha.

Wiele kobiet uważa, że ma gruby brzuch
Wiele kobiet uważa, że ma gruby brzuch (Shutterstock)

Gruby brzuch to często wina naszej diety. Wzdęcia są bardzo częstą przyczyną grubego brzucha. W tym wypadku wystarczy zmienić swoją dietę i wykluczyć pewne produkty, co sprawi, że gruby brzuch zniknie niemal automatycznie.

Pamiętajmy jednak, że wrażenie grubego brzucha może być również objawem różnych chorób. Jeśli więc nagle nasz brzuch stanie się gruby, a inne metody nie działają, warto udać się do lekarza, aby wykluczyć poważne choroby.

2. Gruby brzuch - sposoby na gruby brzuch

Istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z grubym brzuchem. Najprostszy to zmiana diety. Gdy doskwiera nam gruby brzuch, warto zacząć jeść naturalne produkty, wyeliminować z diety węglowodany proste, przetworzoną żywność, alkohol i kofeinę. Starajmy się również unikać słodkich owoców i gazowanych napojów.

Dieta na gruby brzuch powinna zawierać od 2 do 3 porcji nabiału, 5 porcji warzyw i produktów pełnoziarnistych. Aby zlikwidować gruby brzuch, warto również sięgać po ostre przyprawy. Z grubym brzuchem pomoże walczyć również odpowiednia ilość wody w ciągu dnia oraz ruch.

Ważną rolę w walce z grubym brzuchem odgrywa również nasz strój i bielizna. Gruby brzuch zakamufluje odpowiednio dobrana bielizna, np. figi z wyższym stanem oraz oczywiście bielizna modelująca. Szpilki również sprawią, że automatycznie zaczniemy wciągać gruby brzuch i co również ważne pozytywnie wpłyną na wygląd całej naszej sylwetki.

3. Gruby brzuch - błędy w ćwiczeniach na gruby brzucha

Gruby brzuch to często wynik błędów popełnianych w czasie treningów na mięśnie brzucha. Z grubym brzuchem nie poradzi sobie trening oparty jedynie na brzuszkach prostych i siadach. Na efekty walki z grubym brzuchem negatywnie wpłyną również codzienne treningi.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Ponadto silne mięśnie brzucha nie będą widoczne, jeśli nie spalimy tłuszczu na brzuchu. A więc mimo naszego wysiłku nadal będziemy mieć gruby brzuch. Wykonując treningi na gruby brzuch, nie zapominajmy więc o treningu cardio.

Trening w walce z grubym brzuchem powinien dotyczyć wszystkich partii ciała i co ważne koniecznie powinien być połączony ze zdrową dietą. Co ważne jednak sama dieta nawet najlepiej skomponowana nie poradzi sobie grubym brzuchem. Pamiętajmy również, że jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z grubym brzuchem, warto sięgnąć po pomoc np. trenera. On ustawi nasz plan treningowy, dietę i zmotywuje to intensywniejszego wysiłku.

Gruby brzuch – przyczyny, sposoby na gruby brzuch, błędy w ćwiczeniach na gruby brzuch
Gruby brzuch – przyczyny, sposoby na gruby brzuch, błędy w ćwiczeniach na gruby brzuch (iStock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.