Trwa ładowanie...

Higiena intymna w czasie podróży

Zapewnienie sobie odpowiednich warunków do higieny osobistej w czasie podróży może być trudne. Mamy wówczas ograniczony dostęp do łazienki. Dyskomfort może powodować również długie siedzenie.

Jeśli podróżujesz pociągiem, co najmniej raz w ciągu godziny wstań i przejdź się po korytarzu. W przypadku jazdy samochodem rób częste postoje. Gdy poczujesz parcie na pęcherz nie zwlekaj, tylko od razu skorzystaj z toalety na najbliższej stacji benzynowej.

Do podręcznej kosmetyczki spakuj chusteczki do higieny intymnej. Na co dzień nie ma konieczności ich używania, jednak w podróży mogą okazać się niezastąpione. Można je kupić w niemal każdej drogerii. Sięgaj po te chusteczki, które zawierają kwas mlekowy (pomaga zachować odpowiednie pH okolic intymnych). Wybieraj te bezzapachowe i o obniżonym pH (4,5-5,5). Dobrym pomysłem jest zakup chusteczek biodegradowalnych.

Zobacz film: "Nieregularne miesiączki"

Warto również kupić płyn do higieny intymnej w małym opakowaniu (można go schować do torebki). Można również przelać go z dużej butelki do turystycznej buteleczki na kosmetyki (do kupienia w drogeriach).

9 sprawdzonych sposobów na zapobieganie infekcjom okolic intymnych
9 sprawdzonych sposobów na zapobieganie infekcjom okolic intymnych [10 zdjęć]

Dla większości kobiet objawy infekcji drożdżakowych pochwy są po prostu irytujące. Warto jednak wiedzieć,

zobacz galerię

Nie kupuj dezodorantu do okolic intymnych. Jego zadaniem jest wyeliminowanie brzydkich zapachów, ale substancje zapachowe zawarte w tego rodzaju kosmetyku mogą podrażnić skórę i wywołać przykre dolegliwości (m. in. świąd okolic intymnych).

Komfort i świeżość w czasie podróży zapewnić mogą wkładki higieniczne. Należy jednak pamiętać, by regularnie je wymieniać oraz wybierać te bezzapachowe.

Infekcje pochwy mogą skutecznie zepsuć podróż, dlatego warto zrobić wszystko, by zminimalizować ryzyko ich pojawienia się. Co zatem robić? Przede wszystkim dbać o higienę i zabezpieczyć się przed kontaktem z chorobotwórczymi drobnoustrojami. W torebce zawsze powinniśmy mieć jednorazową podkładkę na sedes. Przyda się, gdy będziemy zmuszone usiąść na sedes w publicznej toalecie. Niezwykle ważne jest również dokładne mycie rąk z użyciem mydła i bieżącej wody. Gdy jednak jest to niemożliwe, sięgnijmy po żel antybakteryjny, a ręce umyjmy przy pierwszej możliwej okazji.

Na czas podróży warto również dobrze się ubrać. Co to oznacza? Przede wszystkim wygodę. Odpowiednie będą bawełniane majtki, delikatnie przylegające do ciała. Lepiej ubrać luźne spodnie lub spódnicę, niż obcisłe dżinsy.

Podróż może być cudowną przygodą.

Warto zrobić wszystko, by nic nam jej nie zepsuło.

123RF
123RF (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.