Trwa ładowanie...

Kręcone włosy - pielęgnacja kręconych włosów, stylizacja kręconych włosów

Jak dbać o kręcone włosy? To pytanie towarzyszy wszystkim paniom, których natura obdarzyła bujnymi falami i lokami. Pielęgnacja włosów kręconych powinna się zacząć od używania odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów.

spis treści

1. Pielęgnacja kręconych włosów

Kosmetyki do włosów kręconych powinny zawierać naturalne składniki odżywcze, nawilżające kręcone włosy, które z natury są suche. Układanie i modelowanie kręconych włosów należy rozpocząć już podczas suszenia, nawijać kilka pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora.

Zobacz film: "O jakich chorobach świadczy nadmierne wypadanie włosów?"

Natura w swym bogactwie obdarzyła kobiety najróżniejszymi kolorami i typami włosów. Wśród nich są także kręcone włosy. Jak wskazują badania, ten typ włosów ma aż 25% Polek. Za to, że ktoś ma kręcone włosy, odpowiada genetyka, a nie, jak się powszechnie sądzi, różnice w budowie włosa.

Właścicielki włosów kręconych muszą pamiętać, że kręcone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, dzięki której można podkreślić ich naturalne piękno. Przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiedniego nawilżenia włosów, gdyż kręcone włosy są z natury suche. W tym celu konieczny jest zakup odpowiednich kosmetyków.

9 porad, aby twoje włosy były błyszczące
9 porad, aby twoje włosy były błyszczące [10 zdjęć]

Każda kobieta chce mieć lśniące włosy. Jednak niszczą się one w wyniku koloryzacji, suszenia gorącym

zobacz galerię

Na początku trzeba zadbać o szampon do kręconych włosów. Najlepiej, by zawierał on naturalne składniki odżywcze, takie jak aloes lub lilia wodna. Korzystanie z odpowiedniego szamponu na kręcone włosy należy połączyć z odżywką do kręconych włosów. Dzięki niej kręcone włosy będą gładkie, loki wyraźnie i równo kręcone, a nie splątane.

Wybierając odżywkę, należy postawić na te, które można spłukiwać, gdyż nie obciążają one nadmiernie włosów i nie powodują ich przetłuszczania. Spłukując odżywkę, trzeba pamiętać, by używać letniej wody, gdyż dzięki temu zamykają się łuski włosów. Po nałożeniu i spłukaniu odżywki można dodatkowo użyć serum wygładzającego, naturalnego jedwabiu w płynie lub środka stylizującego, który będzie zapobiegał elektryzowaniu się włosów.

Czytaj więcej

2. Stylizacja kręconych włosów

Odpowiednia pielęgnacja fal i loków nie może kończyć się na wyborze odpowiedniego szamponu i odżywki. Kolejnym krokiem w pielęgnacji kręconych włosów jest odpowiednie suszenie włosów. Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, pocieranie włosów ręcznikiem nie jest dobrym pomysłem, gdyż może osłabiać ono strukturę włosa).

Najlepiej delikatnie odcisnąć kręcone włosy w ręcznik, przeczesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i pozostawić do wyschnięcia. Jeśli nie mamy czasu na swobodne wyschnięcie włosów, możemy użyć do tego suszarki, ale pamiętajmy, by była to suszarka z dyfuzorem i niezbyt gorącym powietrzem.

Już na etapie suszenia warto zadbać o odpowiednią stylizację kręconych włosów. W tym celu warto na umyte i mokre kręcone włosy nałożyć piankę do kręconych włosów i delikatnie je wysuszyć. Jeśli nie chcesz, by twoje kręcone włosy były napuszone, podczas suszenia nawijaj na palec kilka pasemek włosów, puszczaj i obejmuj dyfuzorem.

  1. Przed wyjściem możesz delikatnie prysnąć kręcone włosy lakierem. Odpowiednia stylizacja kręconych włosów to nie tylko modelowanie i układanie, ale przede wszystkim właściwe cięcie. Jeśli nie chcesz, by twoja fryzura była zbyt „ciężka”, powinnaś poprosić fryzjera o wycieniowanie włosów. Dzięki temu kręcone włosy będą „lżejsze” i podatniejsze na układanie.
Kręcone włosy - pielęgnacja kręconych włosów, stylizacja kręconych włosów
Kręcone włosy - pielęgnacja kręconych włosów, stylizacja kręconych włosów
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.