Trwa ładowanie...

Jak konturować twarz krok po kroku

Konturowanie twarzy wykonujemy przy użyciu podkładu, korektora, rozświetlacza i bronzera. Makijaż ma na celu wyszczuplenie twarzy, podkreślenie jej zalet i ukrycie mankamentów.

Zobacz film: "Zawsze dokładnie zmywaj tusz. Historia 50-latki wywołuje ciarki"

spis treści

1. Na czym polega konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy to wykonanie makijażu, który optycznie wyszczupli twarz, podkreślając jej atuty i ukrywając mankamenty urody. Polega na nałożeniu odpowiednich kosmetyków w wyszczególnieniem miejsc, które należy podkreślić lub ukryć.

Konturowanie to jednak niełatwa sztuka. Jak konturować twarz?

2. Kosmetyki do konturowania twarzy

Aby wykonać makijaż konturowania twarzy, musimy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki. Konturowanie polega na cieniowaniu niektórych fragmentów twarzy, przy rozświetlaniu pozostałych, co daje efekt trójwymiarowości.

Konturowanie twarzy wiąże się więc z zakupem podkładu, bronzera, rozświetlacza i korektora. Korektor i podkład ukryją niedoskonałości i wyrównają koloryt twarzy, natomiast rozświetlacz i bronzer zajmą się zasadniczą częścią konturowania twarzy.

3. Twarz owalna, kwadratowa i trójkątna

Nie wszystkie kobiety wiedzą, jak konturować twarz, gdyż każda z nas może pochwalić się innym owalem buzi i typem urody. W konturowaniu chodzi o zachowanie symetrycznych rysów, poprzez uwypuklenie dobrych stron i zminimalizowanie widocznych wad.

Każdy owal twarzy ma swoje typowe cechy. Konturowanie twarzy kwadratowej powinno skupić się na podkreśleniu kości policzkowych, twarz owalna wymaga konturowania nieco pod nimi, a trójkątna – ciemniejszych linii niemal wzdłuż boków twarzy.

W każdym kształcie twarzy sprawdzi się jednak kilka zasad. Konturując twarz, rozświetlamy czoło nad brwiami, nos (z ominięciem czubka), kości policzkowe i linię tuż pod brwiami.

7 pędzli do makijażu, które powinnaś mieć
7 pędzli do makijażu, które powinnaś mieć [10 zdjęć]

Każda kobieta, która dąży do wykonania perfekcyjnego makijażu na swojej skórze, powinna mieć w swojej...

zobacz galerię

Przyciemniamy natomiast skórę wzdłuż linii włosów, policzki pod kośćmi jarzmowymi, czubek nosa i jego boki.

4. Konturowanie twarzy krok po kroku

Konturowanie twarzy musi zostać poprzedzone starannym jej oczyszczeniem i wysuszeniem. Następnym krokiem jest nałożenie podkładu i wykonanie makijażu oczu, jeśli masz go w planach.

Po wsmarowaniu w skórę cienkiej warstwy kosmetyku, zacznij konturowanie twarzy od zaznaczenia miejsc, które chcesz podkreślić. Nałóż na nie korektor i/lub rozświetlacz, a następnie pędzlem lub gąbką zatrzyj granicę między nim a podkładem.

Miejsca, które chcesz ukryć, potraktuj bronzerem. Konturujemy twarz produktem o dwa tony ciemniejszym niż podkład. Bronzer nakładamy pod kości policzkowe i w miejsca, które optycznie wyszczuplą twarz, czyli linia włosów, czubek i boki nosa.

Konturowanie twarzy wymaga użycia bronzera i rozświetlacza
Konturowanie twarzy wymaga użycia bronzera i rozświetlacza

Bronzer nakładamy na twarz pędzlem, nadając mu kształt grubych linii, których krawędzie następnie rozcieramy, by tworzyły całość z makijażem. Na tym etapie konturowania twarzy stosuj zdecydowane, koliste ruchy.

Jeśli między miejscami malowanymi bronzerem a tymi rozświetlonymi jest duża różnica w kolorze, chusteczką higieniczną usuń nadmiar kosmetyków. Dobrze dobrane kosmetyki do konturowania twarzy i odpowiednia ich ilość nie pozwolą jednak na powstanie efektu maski.

Konturowanie twarzy powinno być zwieńczone nałożeniem utrwalającego pudru i odrobiny różu na policzki – linia, którą powinien wyznaczać róż ciągnie się od połowy ucha w stronę kącików ust.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.