Trwa ładowanie...

Jak poprawić nieudany makijaż permanentny?

Jeżeli wydaje ci się, że bez makijażu rysy twojej twarzy zanikają, kuszący może być dla ciebie zabieg wykonania makijażu permanentnego. Jest to tzw. tatuaż skóry polegający na wzmocnieniu barwy ust, brwi oraz zarysu oczu. Wykonanie makijażu permanentnego może poprawić wygląd i dodać pewności siebie. Jednak niekiedy efekt końcowy nie spełnia naszych oczekiwań i dostrzegamy wiele wad wykonanego zabiegu. Na szczęście nie jesteś skazana na zawsze na efekt nierównych brwi czy ust.

1. Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Zanim zdecydujesz się na zabieg, poproś o referencje poprzednich klientów. Koniecznie sprawdź zdjęcia pracy osoby wykonującej makijaż permanentny. Dopiero wtedy podejmij decyzję, czy jesteś zdecydowana i czy osoba wykonująca zabieg jest fachowcem i poprawi kształt oraz barwę twoich brwi czy ust. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny skoryguje drobne niedoskonałości twarzy i doda ci uroku.

2. Czy można skorygować źle wykonany makijaż permanentny?

Źle nałożony pigment może być pokryty pigmentem w kolorze cielistym. Jednak gdy bliżej przyjrzysz się twarzy, będzie to delikatnie widoczne. Obecnie w celu skorygowania błędów makijażu permanentnego medycyna wykorzystuje działanie światła lasera. Zabiegi te wykonywane są przez wykwalifikowanego terapeutę. Laser powoduje emisję potężnego impulsu światła, który powoduje stopniowe rozłożenie barwnika pod skórą. Po wykonaniu kilku sesji można znacznie zredukować makijaż permanentny. Niestety zabieg ten jest dosyć bolesny i może powodować skutki uboczne, takie jak obrzęk i powstawanie pęcherzy.

Zobacz film: "Makijaż permanentny"

Rozejrzyj się za specjalistą dermatologiem, który posiada odpowiednie kwalifikacje i może usuwać rozmaite tatuaże skórne. Wielu lekarzy specjalizuje się w różnych dziedzinach, więc lepiej upewnij się, że ten, którego wybierzesz, posiada umiejętności, które pomogą ci pozbyć się tych nieestetycznie wyglądających pigmentów kolorowych. W trakcie wizyty zadaj lekarzowi jak najwięcej pytań. Staraj się wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, ile zabiegów musisz wykonać, aby całkowicie pozbyć się makijażu permanentnego. Nie zapomnij także dowiedzieć się, jakie są tego koszty i czy często zdarzają się skutki uboczne po wykonaniu tego zabiegu.

Trwałe usuwanie pigmentów kolorowych znajdujących się pod powierzchnią skóry to bolesny zabieg, w szczególności że chodzi o delikatne partie twarzy. Dowiedz się, czy otrzymasz środek przeciwbólowy w celu złagodzenia objawów bólowych. Zabiegi laserowe kontynuuj aż do momentu, gdy makijaż permanentny znacznie zblednie lub całkowicie zniknie. Niestety, nie ma określonej liczby spotkań, które ci to umożliwią. Wszystko zależy od skóry i typu makijażu. Taka korekta nie zostanie wykonana z dnia na dzień.

Jeżeli zależy ci na tym, by jak najszybciej ukryć źle wykonany makijaż permanentny, możesz w tym celu wykorzystać kosmetyki kolorowe silnie kryjące. Wybieraj preparaty przeznaczone do wykonania tzw. „kamuflażu”. Zawierają one zdecydowanie więcej pigmentów kryjących niż tradycyjny makijaż. Za ich pomocą możesz skorygować różne niedoskonałości skóry bez obaw o spływanie i ścieranie się podkładu. Poeksperymentuj z różnymi markami i odcieniami kosmetyków kolorowych. Na pewno uda ci się ukryć niechciany makijaż permanentny.

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny, dokładnie rozeznaj się na temat różnych gabinetów. Dowiedz się, jakie są opinie klientów i decyduj się na zabieg jedynie, gdy masz dużą pewność, że wykonuje go odpowiedni profesjonalista, gdyż pozbycie się tego makijażu jest stosunkowo trudne.

Mgr Joanna Hirszler
Jak poprawić nieudany makijaż permanentny?
Jak poprawić nieudany makijaż permanentny?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.