Dredy - wykonanie, naturalne dredy, pielęgnacja
Dredy można wykonać w domu poprzez tapirowanie włosów, pocieranie ich wełną lub zaplatanie warkoczyków albo w salonie fryzjerskim przy użyciu szydełka. Można zrobić cienkie dredy lub o większej objętości, a także długie lub krótkie dredy. Wykonanie dredów przez fryzjera zajmuje minimum 10 godzin i kosztuje 1000-2500 złotych. Możliwe jest także doczepienie dredów z tworzywa sztucznego, które wyglądem są bardzo zbliżone do dredów z naturalnych włosów. Dredy najłatwiej zrobić z włosów zniszczonych. Jak się robi dredy?
1. Dredy - wykonanie
Aby zrobić dredy w domu, konieczne są: grzebień i szydełko. Możesz natapirować włosy grzebieniem, a następnie zakręcić dredy szydełkiem. Grubość dredów zależy od rodzaju szydełka. Im grubsze szydełko, tym dredy będą szersze i grubsze. Jeśli grube dredy nie są w twoim stylu, możesz skorzystać z cienkiego szydełka. Gwarantuje ono zbite i cienkie dredy. Robienie dredów w domu można wypróbować także inną techniką – bez użycia szydełka. Należy wówczas natapirować włosy i za pomocą rąk zwijać je w dredy.
Robienie dredów tą metodą powoduje, że są one bardziej sprężyste, a włosy po długości prawie w ogóle z nich nie wychodzą. Innym sposobem na zrobienie dredów jest zrobienie z nich warkoczyków. Takie dredy są bardzo cienkie, a ich struktura różni się od tradycyjnych dredów. Zdecydowanie odradza się wykonywanie tzw. dredów na klej, cukier, piankę czy lakier oraz skręcanie ich po długim okresie niemycia włosów czy nieczesania.
2. Dredy - naturalne dredy
Dredy wykonuje się nie tylko w warunkach domowych, ale także w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich. Z tego sposobu robienia dredów korzysta wiele osób, ponieważ wykonanie dredów w salonie gwarantuje ich dłuższą trwałość i pielęgnację włosów oraz skóry głowy. Fryzjer dysponuje nie tylko profesjonalnymi przyrządami do robienia dredów, ale także specjalnymi kosmetykami, które umożliwiają wykonanie tej fryzury. Właśnie od nałożenia preparatów do włosów fryzjer rozpoczyna robienie dredów.
Wykonanie dredów w profesjonalnym salonie fryzjerskim gwarantuje czystość włosów. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób sądzi, że do wykonania dredów konieczne jest niemycie włosów przez kilka tygodni. Przed decyzją o wyborze konkretnego salonu fryzjerskiego warto wypytać znajomych, którzy noszą dredy, gdzie wykonywali swoje fryzury. Wiele osób trafia bowiem na młode i niedoświadczone fryzjerki, które nie potrafią wykonać dredów i efekt takiego zabiegu fryzjerskiego jest opłakany.
3. Dredy - pielęgnacja
Wbrew pozorom, nie wystarczy wiedzieć, jak zrobić dredy. O dredy trzeba również dbać. Niezbędne jest regularne mycie skóry głowy łagodnymi szamponami. Po myciu należy dokręcić dredy. Nie zaleca się natomiast suszenia dredów suszarką, ponieważ osłabia to włosy. Nie znaczy to jednak, że można położyć się spać z mokrymi dredami. Wręcz przeciwnie, może to pogorszyć ich wygląd – po wstaniu z łóżka będą spłaszczone. W celu uniknięcia rozplątywania się dredów można wcierać w nie wosk pszczeli lub kosmetyczny.
Zobacz także:
Dredy mogą być także swoiście ozdabiane. W tym celu nakłada się specjalne koraliki na dredy w różnych kolorach. Przed podjęciem decyzji o dredach warto dobrze się zastanowić. Fryzura wykonana w salonie fryzjerskim jest kosztowna, a domowe sposoby na to, jak zrobić dredy, nie gwarantują dobrego rezultatu. Jeśli dredy się znudzą, nie ma innego wyjścia niż obcięcie włosów, gdyż włosy są wówczas tak zniszczone, że nie warto ich rozplątywać.