Trwa ładowanie...

Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?

Martwi cię to, że kolor twoich włosów po farbowaniu bardzo szybko robi się wyblakły, a odrosty są szybko widoczne? Ponadto masz siwe włosy i martwi cię to, że tak trudno na długo ukryć je po farbą? Istnieją specjalne triki, które umożliwią ci utrzymanie intensywności koloru włosów przez długi czas. Ponadto umożliwią ci one osiągnięcie efektu bardziej promiennych i zdrowszych włosów.

Czytaj więcej

1. Balayage na odrosty

Bardzo dobrym rozwiązaniem są pasemka na włosach, tzw. balayage. Dodają włosom blasku, sprawiają, że ich kolor jest intensywniejszy. Nie maskują całkowicie naturalnego koloru włosów, a jedynie go podkreślają. Włosy wyglądają znacznie bardziej naturalnie, a ty nie masz później problemów z odrostami, gdyż nie są one aż tak widoczne, jak w przypadku farbowania wszystkich włosów.

Zobacz film: "Domowe sposoby na włosy - maseczki"

2. Jak zapobiec płowieniu koloru włosów farbowanych?

Na rynku kosmetycznym istnieją specjalne szampony przeznaczone dla danego koloru włosów, tj. blond, rudych i brązów. Każdy z tych preparatów zawiera w składzie substancje, które pogłębią kolor twoich włosów i zapobiegną jego szybkiemu wypłukiwaniu się. Przykładowo, rumianek korzystnie wpływa na wygląd jasnych włosów, gdyż delikatnie rozjaśnia ich pasma.

Pamiętaj, że dobór odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów farbowanych to nie wszystko. Musisz też stosować się do odpowiednich zaleceń. Po pierwsze, po farbowaniu odczekaj co najmniej 24 godziny, zanim umyjesz włosy szamponem. W przeciwnym razie barwnik może się znacznie wypłukać już przy pierwszym myciu. Jeżeli twoje włosy się nie przetłuszczają, unikaj ich codziennego mycia. Zbyt częste stosowanie szamponów zdecydowanie przyczynia się do zmniejszenia żywotności koloru włosów farbowanych. Używaj szamponu nie częściej niż co drugi dzień. W przypadku włosów szybko przetłuszczających się możesz sięgnąć po szampony „suche”, które nie wymagają mycia włosów z wodą, a mimo to skutecznie regulują nadmiar sebum. Unikaj szamponów, które w składzie zawierają hydrolizaty protein. Składniki te korzystnie wpływają na wygląd włosów. Wbudowują się w ich strukturę i regenerują ubytki. Jednak w przypadku włosów farbowanych mogą przyczynić się do wypłukiwania ich koloru, gdyż wypychają barwnik z jego powierzchni.

Stosuj specjalne preparaty zawierające filtry przeciwsłoneczne. Na rynku istnieją ochronne spraye lub kremy bez spłukiwania do włosów. Promieniowanie UV rozjaśnia pigment włosów. W efekcie kolor płowieje. Poza filtrami UV zabezpiecz włosy za pomocą stylowego kapelusza lub chusty. Już od dzisiaj zacznij chronić włosy przed działaniem słońca! Unikaj stylizacji włosów za pomocą ciepłego powietrza. Ciepło może powodować zanikanie delikatnego koloru włosów, a w szczególności tych kasztanowych. Zamiast tego osusz włosy ręcznikiem i odczekaj, aż woda sama odparuje z ich powierzchni. Unikaj suszarek i prostownic.

W przedłużeniu trwałości koloru włosów farbowanych dość istotną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja. Będziesz dłużej cieszyć się kolorem twoich włosów, podczas gdy będą one zadbane. Unikaj zabiegów wykorzystujących ciepło, zredukuj częstotliwość mycia włosów szamponem, a po każdym zabiegu nakładaj maski i odżywki do włosów. Jeżeli zaraz po farbowaniu włosów będziesz traktować je i pielęgnować w odpowiedni sposób, od razu zauważysz, że kolor farby jest trwalszy i rzadziej będziesz wykonywać zabiegi farbowania włosów. Stosuj się do wyżej wymienionych wskazówek i ciesz się kolorem swoich włosów.

Mgr Joanna Hirszler
Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?
Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.