Trwa ładowanie...

Jak znaleźć dobrego lekarza medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W efekcie na krajowym rynku przybywa gabinetów i specjalistów oferujących możliwość poprawienia wyglądu. Nie zawsze jednak są to miejsca godne zaufania. Aby pomóc pacjentom w podjęciu decyzji o wyborze profesjonalnego gabinetu, zarząd Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging we współpracy z grupą wybitnych specjalistów z branży stworzył Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Nieustanne badania i prace nad nowymi, bardziej skutecznymi i bezpiecznymi produktami i technologiami sprawiają, że rynek medycyny estetycznej wciąż się rozwija, oferując coraz bardziej zaawansowane zabiegi upiększające, profilaktyczne i anti-aging.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem ze strony pacjentów rośnie też liczba gabinetów medycyny estetycznej, dzięki czemu poprawianie urody stało się tak dostępne, jak nigdy wcześniej. Niestety gwałtowany rozwój tego typu usług ma też ciemniejsze strony – zagubionemu w zalewie reklam i promocyjnych ofert pacjentowi coraz trudniej dokonać wyboru godnego zaufania specjalisty.

1. Certyfikowani – pierwszy taki program w Polsce

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL opracowało Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Jego celem jest stworzenie grupy lekarzy praktykujących medycynę estetyczną, których kwalifikacje potwierdzają, m.in. ukończenie Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, regularne uczestnictwo w kongresach, szkoleniach itp.

Program, skierowany do absolwentów podyplomowych studiów z zakresu medycyny estetycznej (np. 3-letniej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego), stawia wysoką poprzeczkę kandydatom do tytułu certyfikowanego lekarza.

Aby pozytywnie przejść weryfikację, należy wykazać się nie tylko odpowiednim wykształceniem, ale także aktywnością zawodową i nieustannym poszerzaniem swoich kompetencji. Tylko lekarze angażujący się w zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, uczestniczący w kongresach i wewnętrznych szkoleniach, a także dbający o wysoki standard swoich gabinetów, mogą otrzymać i utrzymać tytuł Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej, przyznawany przez Komitet Certyfikacyjny.

2. Dla pacjentów i lekarzy

Ogromne możliwości współczesnej medycyny estetycznej przyciągają do gabinetów coraz szersze grono kobiet i mężczyzn. Jednak decyzja o poddaniu się zabiegowi i wybór odpowiedniego lekarza dla wielu pacjentów są coraz trudniejsze. Rosnąca liczba miejsc umożliwiających poprawianie urody, wiele obiecujące reklamy i wyjątkowe promocje – w natłoku ofert coraz trudniej dokonać koniecznej selekcji informacji.

Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej jest dla pacjentów wiarygodnym narzędziem pozwalającym odszukać lekarzy uczestniczących w naszym programie i pogłębić swoją wiedzę przed decyzją o zabiegu. Dla lekarzy to możliwość potwierdzenia kompetencji, okazja do pogłębienia umiejętności zawodowych.

Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej to:

  • baza wykwalifikowanych specjalistów w poszczególnych województwach;
  • źródło najważniejszych informacji o zabiegach upiększających;
  • aktualne artykuły opisujące nowości z rynku medycyny estetycznej;
  • możliwość rozwijania kompetencji zawodowych;
  • okazja do wymiany doświadczeń z najbardziej doświadczonymi specjalistami z branży;
  • platforma kontaktowa dla lekarzy.

Nabór do Programu Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej jest przeprowadzany co dwa lata. W jego ramach raz w roku odbywa się organizowane przez Komitet Certyfikacyjny obowiązkowe szkolenie. Więcej informacji: www.certyfikowani.org.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.