Trwa ładowanie...

Wzorki na paznokciach - przygotowanie, wykonanie

Zdobienie paznokci w rozmaite wzorki pomoże ci odświeżyć twój codzienny wizerunek i sprawi, że poczujesz się niezwykle atrakcyjnie. Jest to idealny sposób na urozmaicenie wyglądu każdej kobiety. Oczywiście bardzo szczegółowe wzornictwo paznokci lepiej pozostawić profesjonalistom. Istnieje jednak wiele technik, które umożliwią ci wykonanie prostych i bardzo efektownych wzorków na paznokciach we własnym domu. Oczywiście początkowo będziesz potrzebowała odrobinę cierpliwości, gdyż to praktyka czyni mistrza. Jednak w szybki sposób staniesz się mistrzynią i wykonasz samodzielnie przepiękne wzorki na paznokciach.

spis treści

1. Wzorki na paznokciach - przygotowanie

Niewątpliwie przed każdym zabiegiem wykonywanym na paznokciach warto zwrócić uwagę na ich kondycję. Odpowiednia pielęgnacja paznokci zapewni im piękny i nieskazitelny wygląd. W tym celu regularnie powinnaś wykonywać podstawowy manicure, który między innymi obejmuje spiłowanie płytki na pożądany kształt oraz wycięcie skórek ją okalających.

Zobacz film: "Jak wykonać hybrydy krok po kroku?"

Dosyć istotne znaczenie ma również dobór odpowiedniej odżywki do paznokci. Jeżeli twoje paznokcie są kruche i łamliwe – wybierz koniecznie odżywkę wzmacniającą. Co jakiś czas zafunduj również swoim paznokciom kąpiel w ciepłej parafinie bądź olejku rycynowym. Taki zabieg skutecznie wzmocni płytkę i sprawi, że wzorki na paznokciach będą się lepiej prezentowały.

Naturalne sposoby na zdrowe i piękne paznokcie
Naturalne sposoby na zdrowe i piękne paznokcie [6 zdjęć]

Piękne i zdrowe paznokcie to marzenie niemal wszystkich kobiet. Nie każda z nas może jednak się nimi

zobacz galerię

2. Wzorki na paznokciach - wykonanie

Przed przystąpieniem do procesu zdobienia paznokci zadbaj o to, aby w obrębie miejsca, przy którym będziesz pracowała znalazły się wszystkie niezbędne produkty. Bardzo istotny jest lakier bazowy, który wygładzi powierzchnię twojej płytki, a także zwiększy trwałość kolorowego lakieru, który następnie na niego nałożysz. Zaopatrz się również w rozmaite akcesoria, które ułatwią ci wykonywanie wzorków na paznokciach. Oczywiście możesz improwizować i zamiast tego zastosować różnego rodzaju pędzelki, wykałaczki oraz wsuwki.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Zwróć również uwagę na to, czy w pobliżu miejsca twojej pracy znajdować się będzie zmywacz, który umożliwi ci szybką korekcję ewentualnych błędów. Szeroką wiedza na temat zdobienia paznokci możesz rozwinąć, korzystając z rozmaitych portali internetowych, książek oraz programów telewizyjnych.

Wykonując wzorki na paznokciach w pierwszej kolejności należy włąściwie przygotować płytkę. W tym celu na powierzchnię paznokcia nałóż bazę, a następnie odpowiednio dobrany lakier (najlepiej dwie warstwy). Pozostaw lakier do całkowitego wyschnięcia. Możesz przyspieszyć ten proces, stosując specjalny olejek zabezpieczający lakier i przyśpieszający jego wysychanie.

Następnie wystarczy zanurzyć w specjalnej farbie pędzelek bądź inne spośród wyżej wymienionych akcesoriów i zacząc malowanie wzorków na paznokciach. Możesz oddać się fantazji i za jego pomocą malować na powierzchni płytki dowolne wzory.

Masz również możliwość posłużenia się specjalnymi szablonami, które ułatwią ci wykonywanie wzorków na paznokciach. Pamiętaj jednak, że to proste wzory są najatrakcyjniejsze. Zdobienie paznokci to dosyć skomplikowana technika. Jednak po kilku razach nabierzesz dużej wprawy i zabieg ten będziesz wykonywać coraz sprawniej.

Mgr Joanna Hirszler
Wzorki na paznokciach można wykonywać samemu
Wzorki na paznokciach można wykonywać samemu (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.