Trwa ładowanie...

Joga twarzy

Joga twarzy to naturalny sposób na utrzymanie pięknego, młodzieńczego wyglądu twarzy. Jesli ćwiczenia jogi twarzy będziemy wykonywać regularnie oraz z odpowiednią techniką, zadziałają one na naszą twarz lepiej niż różne kremy, poprawiając owal twarzy, zmniejszając głębokość zmarszczek i relaksując całą twarz.

Zobacz film: "Joga idealna w walce ze stresem"

spis treści

1. Joga twarzy - naturalny lifting

Joga twarzy to sposób gimnastyki twarzy, który za zadanie ma ujędrnienie skóry, poprawienie krążenia krwi pod skórą twarzy, usunięcie toksyn oraz wygładzenie zmarszczek, co przyniesie rozjaśnienie skóry i odmłodzenie jej. Pod skórą naszej twarzy znajduje się ponad pięćdziesiąt mięśni, które, tak samo jak inne mięśnie w naszym ciele, również możemy wyćwiczyć.

Gdy zaczynamy pracować z mięśniami twarzy wykonując jogę twarzy, zwiększa się objętość i ich napięcie, co działa tak, jak naturalny lifting.

Efekty jogi twarzy powinny być zauważalne już po dwóch lub trzech tygodniach od momentu, w którym rozpoczęliśmy jej stosowanie.

10 sposobów na pozbycie się zmarszczek z dłoni
10 sposobów na pozbycie się zmarszczek z dłoni [11 zdjęć]

Jeden z najczęstszych problemów kobiet to pomarszczone dłonie. Niestety, dłonie wiele przechodzą w ciągu...

zobacz galerię

Technika jogi twarzy nie jest trudna do opanowania, ważne jednak jest, abyśmy ją znali, ponieważ jest ona ważna dla uzyskania odpowiednich skutków. Do wykonywania jogi twarzy nie potrzebujemy żadnych przyrządów ani kosmetyków, zatem jest to zabieg mogący poprawić wygląd naszej skóry całkowicie za darmo.

Jedyne, czego wymaga joga twarzy to regularność w wykonywaniu ćwiczeń. Ćwiczenia możemy wykonywać rano, wieczorem, przed komputerem, oglądając telewizję, w samochodzie, na spacerze. Joga twarzy polega na napinaniu oraz rozluźnianiu mięśni, wysuwaniu języka, nadymaniu policzków, oraz wielu innych ruchach mimicznych.

2. Joga twarzy - ćwiczenia

2.1. Joga twarzy - twarz buddy

Siadamy z wyprostowanym kręgosłupem i zamkniętymi oczami. Poruszamy szczęką w lewo i prawo, aby ją rozluźnić. Uśmiechamy się lekko i pozwalamy zrelaksować się twarzy. Pozostajemy w tej pozycji od jednej do trzech minut.

Dzięki jodze twarzy zmniejszymy zmarszczki i poprawimy jędrność skóry
Dzięki jodze twarzy zmniejszymy zmarszczki i poprawimy jędrność skóry (123RF)

2.2. Joga twarzy - lew

Ręce uginamy w łokciach i unosimy do góry, bierzemy głęboki wdech i mocno zaciskamy mięśnie twarzy oraz pięści. Trzymamy napięcie przez 5 sekund, wraz z wydechem wysuwamy mocno język. Ćwiczenie powtarzamy 5 razy.

2.3. Joga twarzy - zdziwienie

Zachowujemy zrelaksowaną twarz, otwieramy oczy szeroko, tak, jakbyśmy właśnie otrzymali szokującą wiadomość, jednak nie unosimy przy tym brwi, ani nie marszczymy czoła. Otwieramy jedynie szeroko oczy, a resztę twarzy pozostawiamy w stanie zrelaksowanym. Następnie wpatrujemy się z szeroko otwartymi oczami w jakiś punkt przestrzeni przez pięć sekund. Całość powtarzamy pięć razy.

Przeczytaj także

2.4. Joga twarzy - kręcenie oczami

To ćwiczenie ma na celu zmniejszenie worków pod oczami, zmarszczek i kurzych łapek. Aby je wykonać, musimy utrzymywać twarz w pozycji zrelaksowanej. Patrzymy najpierw w lewo, potem patrzymy przed siebie i w prawo. Nie ruszamy przy tym szyją, twarz musi pozostać w bezruchu. Całość powtarzamy pięć razy, a na koniec ćwiczenia zamykamy mocno oczy i próbujemy "spojrzeć" w dół przez dziesięć sekund.

2.5. Joga twarzy - policzki

To zadanie ma na celu wzmocnienie mięśni policzkowych. Wdychamy powietrze przez nos, a następnie przesuwamy je z jednego policzka do drugiego, aż do momentu, w którym będziemy musieli zaczerpnąć powietrza. Wydychamy przez usta.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.