Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Kępki rzęs

Kępki rzęs
Kępki rzęs

Długie i gęste rzęsy będą zawsze przykuwać uwagę innych osób. Pięknie podkreślone oko może wyglądać naprawdę powalająco. Stąd też ostatnia moda na wykonywanie zabiegów zagęszczających i wydłużających nasze rzęsy. Taki zabieg możesz również wykonać sama w domu. Wprawdzie efekt końcowy może nie będzie się tak długo utrzymywać jak w przypadku profesjonalnie zagęszczonych rzęs, ale za to będzie on tańszy. Co powinnaś wiedzieć?

1. Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy są dostępne w dwóch formach: gotowego zestawu bądź indywidualnych kępek. Pełny zestaw jest umieszczony na elastycznym pasku, który dokleja się tuż u nasady rzęs. Są one zdecydowanie łatwiejsze do zastosowania aniżeli kępki. W przypadku, gdy ich długość jest zbyt duża, można je zwyczajnie uciąć.

Jednak za pomocą kępek można uzyskać bardziej intrygujący i niepowtarzalny efekt. Wprawdzie technika przyklejania kępek jest trudniejsza i bardziej pracochłonna – jednak efekty są powalające.

2. Jak zagęścić rzęsy za pomocą kępek sztucznych rzęs?

Na początek musisz wybrać odpowiednią długość kępek. W przypadku wewnętrznej linii powieki raczej stosujemy kępki o długości równej naszym rzęsom, zaś w obrębie zewnętrznych partii stosujemy kępki dłuższe. Dzięki temu uzyskujemy wrażenie kocich oczu. Wygląda to naprawdę seksownie i intrygująco.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Po wyborze odpowiednich kępek rzęs upewnij się, że do zestawu dołączony jest również specjalny klej, który umożliwi ci ich przyklejenie do powieki.

Następnie możesz przygotować stanowisko swojej pracy, gdzie będziesz wykonywała zabieg zagęszczania rzęs za pomocą kępek. W tym celu zaopatrz się w dwustronne lusterko, które posiada jedną część powiększającą. Dzięki temu będziesz mogła precyzyjnie nakleić kępkę. Do zabiegu potrzebna ci będzie również pęsetka.

Odrobinę kleju nanieś na kawałek tektury bądź zwykłej kartki. Może to być ilość odpowiadająca wielkości grochu. Następnie uchwyć daną kępkę rzęs za pomocą pęsetki i zanurz jej zakończenie w odrobinie kleju. Potem przytwierdź kępkę tuż przy linii nasady rzęs w miejscu, które według ciebie jest najbardziej odpowiednie. Przytrzymaj w taki sposób kępkę i po upływie chwili uwolnij ją z pęsety. Kępka powinna się dosyć dobrze trzymać.

Podobnie postępuj w przypadku pozostałych kępek, aż do momentu, gdy uzyskasz odpowiedni dla siebie efekt zagęszczenia rzęs. Efekt ten powinien się utrzymywać przez cały wieczór. Dopiero w momencie, gdy położysz się spać kępki mogą zacząć odpadać. Możesz je również sama ściągnąć tuż po wykonaniu demakijażu twarzy.

O pięknych i gęstych rzęsach marzy każda kobieta. W obecnych czasach efekt ten możemy uzyskać nawet w bardzo tani i prosty sposób – właśnie za pomocą kępek.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.