Trwa ładowanie...

Kredki do brwi

Kredki do brwi znajdują się w kosmetyczce niemal każdej kobiety. Za ich pomocą można modyfikować wygląd naszych brwi. Kredki te idealnie sprawdzają się w przypadku, gdy nasze brwi są mało wyraziste i jasne. Jedno muśnięcie takiej kredki w obrębie brwi nadaje naszej twarzy zupełnie inny, fantastyczny wygląd. Jak korygować kształt brwi za ich pomocą?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Czego lepiej nie robić w obrębie brwi?

Niektóre z kobiet decydują się na drastyczny krok, jakim jest zgolenie własnych brwi i zastąpienie ich kreską wykonaną za pomocą odpowiedniej kredki. Lepiej tego unikać, gdyż nieustanna depilacja włosków zlokalizowanych w obrębie łuku brwiowego będzie powodowała ich wzmocnienie i pogrubienie. Wskutek tego brwi mogą w pewnym momencie przybrać zdeformowany kształt, co nie będzie wyglądać zbyt estetycznie. Ponadto okolice łuku brwiowego trzeba by było golić stosunkowo często, gdyż odrastające włoski szybko by się uwidaczniały.

Niewskazane jest również stosowanie kredek do brwi w nieumiejętnie dobranym kolorze. Bardzo często blondynki sięgają po kruczoczarne kredki do brwi. Tak ciemny kolor wyraźnie odznacza się od delikatnej urody kobiety o blond włosach. Wskutek tego jej twarz nabiera wręcz teatralnego i nienaturalnego wyglądu.

2. Wybór odpowiedniego ołówka do brwi

Niewątpliwie jedną z ważniejszych rzeczy przy wyborze kredki do brwi jest dobór jej koloru i odcienia. Zawsze wybieraj kredkę o kolorystyce o ton lub dwa ciemniejszej niż kolor twoich naturalnych brwi. Dzięki temu za jej pomocą uzyskasz bardzo zadowalający, naturalny efekt. Możesz zawsze poprosić o pomoc konsultanta ds. urody, który posiada odpowiednie kwalifikacje i dobierze ci odpowiednią kredkę do brwi.

U kobiet o blond włosach idealnie sprawdzają się kredki w odcieniach rozmaitych brązów. Warto również zwrócić uwagę na to, czy nasza uroda prezentuje się lepiej w obliczu chłodnych czy też ciepłych barw brązu. Czarne kredki sprawdzają się jedynie w przypadku kobiet o wyjątkowo wyrazistej urodzie, które mają ciemne włosy oraz ciemną oprawę oczu. Wtedy kredka może posłużyć jedynie do skorygowania kształtu brwi.

W trakcie wyboru ołówka do brwi warto również zwrócić uwagę, czy nie jest on zbyt miękki. Miękkie kredki są idealne do wykonywania makijażu oczu, a konkretnie cienkiej kreski wzdłuż linii rzęs. Kredka do brwi musi być stosunkowo twarda i trwała.

Od teraz wybór kredki do brwi nie będzie stanowić dla ciebie jakiegokolwiek problemu. Wręcz z przyjemnością udasz się do pobliskiej drogerii w celu zakupienia odpowiedniej z nich.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.