Trwa ładowanie...

Kredki do brwi

Kredki do brwi znajdują się w kosmetyczce niemal każdej kobiety. Za ich pomocą można modyfikować wygląd naszych brwi. Kredki te idealnie sprawdzają się w przypadku, gdy nasze brwi są mało wyraziste i jasne. Jedno muśnięcie takiej kredki w obrębie brwi nadaje naszej twarzy zupełnie inny, fantastyczny wygląd. Jak korygować kształt brwi za ich pomocą?

1. Czego lepiej nie robić w obrębie brwi?

Niektóre z kobiet decydują się na drastyczny krok, jakim jest zgolenie własnych brwi i zastąpienie ich kreską wykonaną za pomocą odpowiedniej kredki. Lepiej tego unikać, gdyż nieustanna depilacja włosków zlokalizowanych w obrębie łuku brwiowego będzie powodowała ich wzmocnienie i pogrubienie. Wskutek tego brwi mogą w pewnym momencie przybrać zdeformowany kształt, co nie będzie wyglądać zbyt estetycznie. Ponadto okolice łuku brwiowego trzeba by było golić stosunkowo często, gdyż odrastające włoski szybko by się uwidaczniały.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Niewskazane jest również stosowanie kredek do brwi w nieumiejętnie dobranym kolorze. Bardzo często blondynki sięgają po kruczoczarne kredki do brwi. Tak ciemny kolor wyraźnie odznacza się od delikatnej urody kobiety o blond włosach. Wskutek tego jej twarz nabiera wręcz teatralnego i nienaturalnego wyglądu.

2. Wybór odpowiedniego ołówka do brwi

Niewątpliwie jedną z ważniejszych rzeczy przy wyborze kredki do brwi jest dobór jej koloru i odcienia. Zawsze wybieraj kredkę o kolorystyce o ton lub dwa ciemniejszej niż kolor twoich naturalnych brwi. Dzięki temu za jej pomocą uzyskasz bardzo zadowalający, naturalny efekt. Możesz zawsze poprosić o pomoc konsultanta ds. urody, który posiada odpowiednie kwalifikacje i dobierze ci odpowiednią kredkę do brwi.

U kobiet o blond włosach idealnie sprawdzają się kredki w odcieniach rozmaitych brązów. Warto również zwrócić uwagę na to, czy nasza uroda prezentuje się lepiej w obliczu chłodnych czy też ciepłych barw brązu. Czarne kredki sprawdzają się jedynie w przypadku kobiet o wyjątkowo wyrazistej urodzie, które mają ciemne włosy oraz ciemną oprawę oczu. Wtedy kredka może posłużyć jedynie do skorygowania kształtu brwi.

W trakcie wyboru ołówka do brwi warto również zwrócić uwagę, czy nie jest on zbyt miękki. Miękkie kredki są idealne do wykonywania makijażu oczu, a konkretnie cienkiej kreski wzdłuż linii rzęs. Kredka do brwi musi być stosunkowo twarda i trwała.

Od teraz wybór kredki do brwi nie będzie stanowić dla ciebie jakiegokolwiek problemu. Wręcz z przyjemnością udasz się do pobliskiej drogerii w celu zakupienia odpowiedniej z nich.

Mgr Joanna Hirszler
Kredki do brwi
Kredki do brwi
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.