Trwa ładowanie...

Krem z mocznikiem

Kremy zawierające w składzie mocznik posiadają unikalną właściwość, jaką jest blokowanie ucieczki wody z głębokich warstw skóry. Zastosowanie tego rodzaju preparatów jest bardzo szerokie i sprawdza się w problemach takich jak suchość skóry twarzy, nadmierne wysuszenie skóry ciała, zrogowaciała skóra łokci oraz stóp. Co warto wiedzieć?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Mocznik – substancja naturalnie obecna w skórze?

Mocznik jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Substancja ta znajduje się w górnych warstwach skóry i zalicza się do grupy związków składających się na tzw. czynnik NMF. Z tego względu odgrywa on kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia komórek skóry. Funkcja ta umożliwia utrzymanie odpowiedniej sprężystości i elastyczności skóry całego ciała.

Mocznik obecny jest we wszystkich zdrowych komórkach i charakteryzuje się różnymi własnościami leczniczymi. Nie tylko skutecznie ogranicza on ucieczkę wody z komórek skóry, ale również jest substancją, która wspomaga leczenie grzybicy skóry oraz działa przeciwzapalne i antybakteryjne.

Niekiedy jednak, w wyniku działania różnych czynników środowiskowych, poziom mocznika znajdujący się w skórze znacząco spada. W efekcie skóra robi się skrajnie sucha i szorstka. Bardzo często doprowadza to również do defektów, jakimi są stany chorobowe skóry takie jak egzema czy łuszczyca.

2. Czy mocznik należy do grona cennych substancji stosowanych w kosmetologii?

Dostępne na rynku kosmetyki zawierające w składzie mocznik są przeznaczone do pielęgnacji różnych partii ciała takich jak stopy, dłonie, skóra całego ciała oraz skóra twarzy. Efekt ich działania jest zależny od jego stężenia wykorzystanego w danym produkcie kosmetycznym. Kosmetyki, które zawierają w składzie 1-10% stężenie mocznika to preparaty silnie nawilżające, które posiadają działanie wzmacniające barierę skórną.

Z kolei produkty kosmetyczne, które zawierają 30% stężenie mocznika, świetnie sprawdzają się w kuracji nadmiernie zrogowaciałej skóry, a także problemu, jakim jest rogowacenie okołomieszkowe. Problem ten dotyczy występujących w obrębie naskórka nieprawidłowości, które zaburzają naturalny proces eksfoliacji (złuszczania) martwych komórek skóry. W efekcie komórki te stale się nawarstwiają, a wydzielina gruczołów łojowych tam zlokalizowanych nie może wydostać się na powierzchnię skóry i wskutek tego pod skórą tworzy się rogowy czop. Regularnie stosowany kosmetyk z mocznikiem skutecznie niweluje ten problem.

Ostatnią grupą produktów kosmetycznych zawierających w składzie mocznik są kosmetyki zawierające jego 50% stężenie. W tym przypadku mocznik nie posiada właściwości nawilżających, a silnie złuszczające i skutecznie likwiduje problemy takie jak silnie zrogowaciała skóra stóp oraz łokci. Już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji wygładzającej skórę za pomocą kremu z mocznika widać oczekiwane rezultaty.

Niewątpliwie mocznik jest cennym składnikiem kosmetyków dostępnych na rynku. Preparaty te spełniają wiele funkcji i idealnie nadają się do codziennej pielęgnacji skóry.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.