Trwa ładowanie...

Kreski na powiekach

Makijaż oka wymaga niezwykłej wprawy oraz doboru odpowiednich kosmetyków. W przeciwnym razie po ich aplikacji uzyskamy bardzo nieestetyczny wygląd – będą się one zbrylać w zagłębieniach skóry górnej powieki. To samo tyczy się kredek do oczu oraz eyelinera. Produkty te powinna cechować dobra jakość i trwałość. Dzięki temu za ich pomocą będzie można narysować na powiekach efektywne kreski.

1. Jak przygotować powiekę do aplikacji kosmetyków kolorowych?

Kosmetyki do makijażu są tworzone na podstawie coraz to nowszych technologii i ich aplikacja na skórę umożliwia nam uzyskanie efektownej metamorfozy. Warto jednak wiedzieć, że nawet najlepszej jakości produkt do makijażu, bez odpowiedniego przygotowania skóry nie będą odpowiednio trwałe.

Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu może zwiększyć jego trwałość nawet o 4-5 godzin. Z tego względu w codziennie stosowanych przez nas rytuałach pielęgnacyjnych warto również uwzględnić odpowiednie przygotowanie skóry na podstawie kilku kroków. Na początek należy dokładnie oczyścić jej powierzchnię za pomocą mleczka kosmetycznego bądź płynu micelarnego. Czyli robimy demakijaż. Następnie na jej powierzchnię nakładamy silnie nawilżający kosmetyk. Na sam koniec warto na skórę nałożyć bazę wygładzającą. W przypadku skóry powiek warto sięgnąć po bazę matująco-wypełniającą. Kosmetyk ten zapobiegnie zbrylaniu się makijażu w obrębie zagłębień górnej powieki.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Jak narysować kreskę na powiekach?

Kreski na powiekach można wykonać na dwa sposoby – za pomocą kredki bądź eyelinera. Drugi spośród tych produktów jest niewątpliwie trwalszy i daje intensywniejszy efekt. Z kolei za pomocą kredki możemy uzyskać znacznie bardziej naturalny wygląd. W szczególności wtedy, gdy po jej aplikacji na skórę delikatnie rozetrzemy jej krawędzie.

Bez względu na to, czy malujemy kreskę eyelinerem, czy też kredką – technika aplikacji jest taka sama. Rysowanie kreski zawsze rozpoczynamy od wewnętrznego kącika oka, kierując się ku zewnętrznemu. Można również rozpocząć od środkowej części górnej powieki, kierując się do zewnątrz. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać – kreska może być grubsza bądź cieńsza. Ważne jest to, aby jej zewnętrzna krawędź była lekko uniesiona ku górze. Dzięki temu oko nabiera efektownego wyrazu.

Pamiętajmy o tym, że kreska wykonana za pomocą eyelinera optycznie zmniejsza nasze oko. Z tego względu, jeżeli chcesz uniknąć takiego efektu – wybierz kredkę. Roztarte brzegi kredki mogą wręcz sprawić, że oko będzie wyglądać na większe.
Kreski na powiekach są modne od wielu lat i prawdopodobnie nigdy się to nie zmieni. Co więcej, dzisiaj możemy sobie pozwolić na bardziej ekstrawagancki wygląd i wybór kolorowych kredek i eyelinerów do oczu, a to umożliwia nam osiągnięcie naprawdę ciekawego efektu końcowego naszego dziennego makijażu.

Mgr Joanna Hirszler
Kreski na powiekach
Kreski na powiekach
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.