Trwa ładowanie...

Kroki do tańca nowoczesnego

Taniec nowoczesny różni się od klasycznych tańców standardowych, dzięki czemu jest popularny wśród młodych ludzi. Nie oznacza to jednak, że dojrzałe osoby nie mogą się nim zainteresować. Wystarczy poznać podstawowe kroki taneczne i ruszyć na parkiet. Niezbędne jest tu wyczucie rytmu, które ma zresztą większość ludzi. Należy wygospodarować trochę wolnego czasu na regularne ćwiczenia, w przeciwnym razie efekt zajęć tanecznych będzie mizerny. Jakie inne kroki należy podjąć, by przyswoić sobie taniec nowoczesny?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Taniec nowoczesny

Pod pojęciem taniec nowoczesny, czyli modern dance, większość osób rozumie taniec współczesny, który kształtował się w latach 50. dwudziestego wieku. Styl ten czerpał inspiracje z kultury afrykańskiej i indiańskiej. W tańcu współczesnym najważniejszą kwestią jest przekazywanie i wyrażanie emocji przez tancerza. Układy taneczne w tym przypadku mają na celu opowiedzenie jakiejś historii, przez co ten rodzaj tańca przypomina widowisko teatralne bądź pantomimę. Figury tańca nowoczesnego nawiązują do baletu, z którego wyodrębnił się modern dance. Początkowo tancerze baletowi wykonywali ruchy sceniczne według ściśle określonych reguł, z czasem jednak zaczęli wprowadzać pewne innowacje, z których narodził się właśnie taniec nowoczesny.

Współczesny taniec nowoczesny nawiązuje do jazzu, funky, a nawet do stylu breakdance. W tańcu nowoczesnym wykorzystuje się także technikę taneczną charakterystyczną dla tańca klasycznego. Ruchy w tym tańcu są niezwykle ekspresywne i dynamiczne, często tancerze wykonują różnorodne wyskoki, przez co styl ten wymaga od tancerza znakomitej kondycji ruchowej. Podczas nauki tańca nowoczesnego przyda się także koordynacja ruchowa i dobra pamięć, by opanować skomplikowane układy choreograficzne.

2. Kroki taneczne w tańcu nowoczesnym

Jeśli chcesz poznać kroki tańca nowoczesnego i samemu zacząć tańczyć, zastosuj się do poniższych wskazówek.

  • Znajdź studio tańca, gdzie uczą tańca nowoczesnego. Poszukaj w książce telefonicznej lub w Internecie.
  • Zorientuj się, czy w lokalnym domu kultury nie są prowadzone tego typu zajęcia. Być może uda się poznać kroki taneczne tańca nowoczesnego za niższą opłatą.
  • Kup DVD z instrukcjami, jak stopniowo przyswoić sobie kroki tańca nowoczesnego. Takie filmy są niekiedy dostępne w wypożyczalniach – sprawdź, zanim zdecydujesz się na kupno płyty. Może okazać się, że dane DVD ci nie odpowiada.
  • Rozważ wynajęcie osobistego instruktora – jest to bardziej kosztowne, ale z pewnością pozwoli dopracować twoje kroki taneczne i stać się lepszym tancerzem.
  • Poszukaj w Internecie miłośników tańca nowoczesnego w twojej okolicy. Z pewnością doradzą ci w niejednej sprawie.

Kiedy zaczniesz naukę, ćwicz regularnie. Bez wysiłku nie będzie większych efektów.

Jeżeli chcesz nauczyć się tańca nowoczesnego, nie czekaj z decyzją i zrób coś jeszcze dziś. Sprawdź, czy w twoim miejscu zamieszkania są prowadzone zajęcia taneczne, poszukaj informacji w Internecie. Warto zrobić coś dla siebie, a taniec to, jak wiadomo, samo zdrowie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.