Trwa ładowanie...

Kursy makijażu

Podczas gdy reklamy zalewają nas wizją nienagannej sylwetki, atrakcyjnej fryzury oraz perfekcyjnego makijażu, warto uświadomić sobie kilka istotnych faktów, które mają znaczący wpływ na cały image. Idealnie wykonany makijaż to nie tyle kwestia drogich, profesjonalnych kosmetyków, co sztuka polegająca na umiejętnym doborze kolorów, które z kolei powinny mieć ścisły związek z typem urody, rodzajem cery oraz charakterem i temperamentem każdej kobiety. Niestety, nie każdy ma tego świadomość, dlatego coraz więcej kobiet zasięga konsultacji u osób profesjonalnie zajmujących się kosmetyką. Z myślą o takich osobach przedstawiamy i porównujemy najpopularniejsze w Polsce kursy makijażu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści
Nauka makijażu na kursach
Nauka makijażu na kursach [2 zdjęcia]

Kurs makijażu w Szkole Marzeny Daleckiej.

zobacz galerię

1. Gdzie i w jaki sposób opanować sztukę makijażu?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek, na rynku polskim w ostatnich latach powstało mnóstwo szkół kosmetycznych, których głównym celem jest edukacja kobiet w zakresie makijażu oraz przygotowanie ich do samodzielnej praktyki. Ogólne kursy dotyczące make-upu można podzielić na zawodowe (umożliwiające zdobycie lub podniesienie dotychczasowych kwalifikacji), jak i praktyczne (przeznaczone dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku i wykształcenia). Przeglądając poszczególne oferty, zwróciliśmy uwagę na czas ich trwania, ilość uczestników, stopień trudności oraz dostępność materiałów szkoleniowych. Jesteśmy również ciekawi, jakie wy macie zdanie na temat kursów makijażu, dlatego zachęcamy do komentowania.

2. Od czego zacząć naukę makijażu?

Sztuka perfekcyjnego makijażu to nie lada wyzwanie, dlatego osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z make-upem powinny poszukać kursu, który pozwoli im opanować tę umiejętność krok po kroku. W wielu miastach Polski odbywają się kursy i szkolenia prowadzone od podstaw. Osoby zamieszkujące Warszawę mogą skorzystać z kursu organizowanego przez Szkołę Beauty Lux, zorientowanego na makijaż dzienny, jak i wieczorowy. Kursy, które trwają zaledwie jeden dzień to również propozycja dla mieszkańców Lublina, a także osób korzystających z usług Międzynarodowej Akademii Biznesu i Kosmetyki Cosmobelle. Wszystkie kobiety zainteresowane makijażem mogą również skorzystać z oferty Szkoły Marzeny Daleckiej, która oferuje szeroki wachlarz szkoleń kosmetycznych nie tylko wrocławianom.

3. Nauka makijażu permanentnego

Umiejętność wykonywania mikropigmentacji to zaleta każdej makijażystki, dlatego wiele szkół oferuje szkolenia właśnie z tego zakresu. Kursy prowadzone są zarówno od podstaw, jak i na dalszych etapach edukacji. Kursy makijażu permanentnego to propozycja dla kobiet, które chcą podwyższyć kwalifikacje zawodowe i zdobyć certyfikat, dlatego w większości przypadków kończą się one egzaminem. Zajęcia mogą uwzględniać także podstawy wizażu oraz hennę, jak i wykorzystywać popularną metodę piórkową.

4. Nauka makijażu okolicznościowego

Osoby, które chciałyby w swojej pracy zawodowej zajmować się również wykonywaniem makijaży na różne okazje, mogą brać udział w kursach makijażu ślubnego, związanych ze stylizacją oraz wizażem panny młodej. Ostatnio popularny jest również makijaż fotograficzny, który wykonywany jest osobom występującym w telewizji lub biorącym udział w sesjach fotograficznych. Kolejnym rodzajem makijażu okazyjnego jest carnaval make-up, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem w okresie poświątecznym oraz karnawałowym, a także makijaż kreatywny przeznaczony dla osób interesujących się aktualnymi nowinkami ze świata mody i urody.

5. Indywidualna czy grupowa nauka makijażu?

Kursy i szkolenia dotyczące makijażu prowadzone są nie tylko w zorganizowanych grupach. Niektóre ze szkół, chcąc zapewnić kameralny charakter spotkań, oferują swoim klientkom zajęcia prowadzone drogą coachingową, co pozwala na bliższy kontakt z osobą prowadzącą oraz szybsze opanowanie materiału.

6. Makijaż po 20, 30, 40, 50 roku życia

Osoby mieszczące się w konkretnej kategorii wiekowej, które chciałyby posiąść umiejętność wykonywania makijażu sobie lub osobom w podobnym wieku mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez Szkołę Makijażu Koloris. Placówka ta bowiem w swojej ofercie zawarła kursy makijażu adresowane do kobiet po 20, 30, 40, a nawet 50 roku życia. Szkoła nie zapomniała również o nastolatkach oraz doświadczonych makijażystkach, które chciałyby podnieść dotychczasowe kwalifikacje.

A teraz pytanie do was:

Czy podane przez nas kursy i szkolenia dotyczące makijażu was usatysfakcjonowały? Może chcielibyście, aby oferta przez nas przedstawiona została poszerzona o kolejne zajęcia? Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje naszych czytelników, dlatego zachęcamy was do wyrażania swoich opinii. Jeśli mieliście okazję uczestniczyć w kursie makijażu organizowanym w waszej miejscowości i naprawdę wam się podobało – podzielcie się swoją opinią z innymi!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.