Trwa ładowanie...

Wielu zapomina o nich podczas kąpieli. Lekarz ostrzega

Avatar placeholder
19.05.2024 14:44
Lepiej nie zapominać o tych miejscach podczas kąpieli. Lekarz ostrzega
Lepiej nie zapominać o tych miejscach podczas kąpieli. Lekarz ostrzega (Getty Images / Instagram)

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez kąpieli, podczas gdy inne ograniczają się do niej jedynie w sytuacjach, kiedy jest to absolutnie konieczne. Zastanawiasz się, jak często powinno się myć i które miejsca ciała nie powinny być pomijane?

spis treści

1. Miejsca, o których często zapominamy

Istnieją pewne obszary ciała, które większość z nas ma tendencję pomijać podczas kąpieli. Te specyficzne miejsca często są ignorowane, mimo że zdecydowanie zasługują na więcej naszej uwagi. To one mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów.

Które miejsca na ciele powinniśmy dokładniej myć podczas następnej kąpieli lub prysznica? Przede wszystkim dermatolodzy wskazują skórę za uszami jako obszar wymagający szczególnej troski.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

"Skóra za uszami może stać się dość tłusta, umożliwiając wzrost drożdży na skórze głowy do wyższego niż normalnie poziomu. To przyczynia się do powstawania łupieżu, łuszczenia i świądu" - wyjaśnia dr Joshua Zeichner, dermatolog z Mount Sinai w Nowym Jorku.

Ekspert zaleca, aby dokładnie myć skórę za uszami za każdym razem, kiedy myjemy włosy. Oczywiście, można to robić częściej, jeśli jest taka potrzeba.

2. Nie pomijaj tych miejsc

Wiele osób zapomina o umyciu pępka podczas kąpieli. Jest to jednak ważne, ponieważ może tam gromadzić się brud, martwy naskórek i bakterie. Wystarczy użyć trochę wody z mydłem.

Stopy są kolejnym obszarem, który często jest zaniedbywany podczas codziennej higieny. Upewnij się, że dokładnie wyszorowałeś skórę między palcami oraz umyłeś dokładnie wszystkie zakamarki, gdzie mogą gromadzić się bakterie i grzyby.

Warto również pamiętać o dokładnym umyciu pośladków. To obszar wymagający szczególnej uwagi, szczególnie jeśli jesteś osobą aktywną lub spędzasz wiele czasu siedząc. Odzież może drażnić skórę i prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Na zakończenie, dermatolog podkreśla, że należy czyścić paznokcie za każdym razem, gdy myjemy ręce. Poświęcenie kilku dodatkowych sekund może pomóc pozbyć się wielu drobnoustrojów i zapobiec różnorodnym problemom zdrowotnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze