Trwa ładowanie...

Letni dramat wielu kobiet. Boją się nosić sukienki

Avatar placeholder
08.06.2024 15:00
Jak zapobiegać otarciom ud?
Jak zapobiegać otarciom ud? (Getty Images)

Rezygnujesz z ulubionej sukienki, bo chcesz uniknąć dokuczliwego problemu? Podrażnienia skóry na wewnętrznej stronie ud to w lecie częsty problem, ale są sposoby, by im zapobiec.

spis treści

1. Jak zapobiegać otarciom ud?

W lecie bardziej się pocimy, więc łatwiej może dojść do podrażnień skóry. Wrażliwym miejscem jest wewnętrzna strona ud.

Podczas chodzenia może dojść do dokuczliwych otarć, które bolą i pieką. Bardzo często w wyniku otarć pojawiają się bąble i rany, które potem utrudniają swobodne poruszanie się. Wiele kobiet, chcąc uniknąć tego problemu, rezygnuje z sukienek i spódnic. Zupełnie niepotrzebnie, bo są metody, by z tym walczyć.

Zobacz film: "Trzy skuteczne sposoby jak przetrwać upały"

Jednym z prostych rozwiązań są bawełniane kolarki. Mogą służyć jako supermodny element letnich stylizacji, ale też ochrona przed podrażnieniami skóry.

Wystarczy, że założymy je pod ulubioną spódnicę czy sukienkę. Najlepsze będą te w kolorze cielistym, które praktycznie nie różnią sie od koloru skóry i nie widać ich pod ubraniem.

Inny sposób to samonośne bandy na uda. Można je znaleźć praktycznie w każdym sklepie z rajstopami (również w wersji z silikonowymi pasami, które zapobiegają ich zsuwaniu).

Otarciom ud w lecie można zapobiegać
Otarciom ud w lecie można zapobiegać (Getty Images)

2. Sięgnij po dezodorant lub krem

Z pomocą w zapobieganiu podrażnieniom przychodzą także kosmetyki. Nie chodzi tu jednak o żadne specjalistyczne produkty, ale takie, których używamy na co dzień.

Sprawdzić się tu może np. antyperspirant w formie roll-on, który możemy zastosować na wewnętrzną część ud. Dla większego efektu można jeszcze nałożyć puder dla dzieci, który dodatkowo zabezpieczy skórę.

Przydatne mogą się też okazać się nawilżające kremy, a także zwykła wazelina czy oliwka dla dzieci. Wystarczy nałożyć je w miejscach szczególnie narażonych na otarcia.

Można też sięgnąć po olejki do ciała, balsamy o tłustej konsystencji czy kremy przeciw odparzeniom, które podobnie jak oliwka zapewnią skórze poślizg, uniemożliwiając ścieranie się naskórka w wyniku ocierania ud.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze