Trwa ładowanie...

Licówki porcelanowe cena – charakterystyka, stosowanie, proces zakładania, koszt usługi

W dzisiejszych czasach z zębami można zrobić praktycznie wszystko. Można je wybielić, poprawić ich kształt, stan, wyeliminować ich choroby. Co raz częściej ludzie korzystają z metody zakładanie licówek, dzięki której można uzupełnić ubytki zębowe czy chociażby nadać swojemu uśmiechowi zupełnie nowy wygląd. Czy licówki porcelanowe są drogie i jak wygląda proces ich zakładania?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Licówki porcelanowe cena – charakterystyka

Licówki porcelanowe to cieniutkie płytki (około 0,5mm), które od lat służą w stomatologii estetycznej, poprawiając stan uzębienia wielu ludzi. Rodzajów licówek jest kilka, bo wykonane są z różnych materiałów, jednak to licówki porcelanowe z domieszką akrylu i masy porcelanowe, wiodą prym w stomatologii estetycznej.

Licówki porcelanowe mogą nadać naszym zębom zupełnie nowy wygląd
Licówki porcelanowe mogą nadać naszym zębom zupełnie nowy wygląd (123RF)

Licówki porcelanowe mogą być używane nawet do poprawy wyglądu najdalszych, tylnych zębów, jednak najczęściej służą zębom przednim, które są widoczne podczas mówienia czy uśmiechania się. Zaletą licówek porcelanowych jest ich trwałość, elastyczność oraz to, że na ich powierzchni gromadzi się o wiele mniej kamienia nazębnego niż na naturalnej płytce zębów.

2. Licówki porcelanowe cena – stosowanie

Licówki porcelanowe sprawdzają się doskonale , jeżeli chcemy:

  • Wstawić nowego zęba lub jego ubytek;

  • Zniwelować trwałe przebarwienia na zębach;

  • Nadać poprawny wygląd górnej lub dolnej linii zębowej (likwidacja szpary między zębowe, wydłużenie zęba).

Licówki porcelanowe będą nieodpowiednie dla osób z chorobami dziąseł, próchnicą oraz dla tych, które zmagają się z poważnymi wadami z gryzu. Co ciekawe osoby nagminnie obgryzające paznokcie również nie powinny zakładać licówek porcelanowych.

3. Licówki porcelanowe cena – proces zakładania

Na pierwszej wizycie, mającej na celu założenie licówek, odbywają się dokładne pomiary zębów, a także wykonanie odcisku zębów, aby na kolejnej wizycie licówki były idealnie odmierzone i dopasowane do konkretnego pacjenta i wymogu. Najczęściej po siedmiu dniach pacjent wraca do gabinetu stomatologii estetycznej, a stomatolog specjalnym klejem tzw. cementem stomatologicznym przytwierdza licówki w konkretne miejsca.

Licówki porcelanowe powinny utrzymywać się aż do 15 lat na stałe na swoim miejscu, natomiast prawidłowo przytwierdzone licówki porcelanowe nie powinny różnić się od zębów naturalnych.

4. Licówki porcelanowe cena – koszt usługi

Tak naprawdę cena tego zabiegu uzależniona jest od wielu czynników, m.in.: stanu dotychczasowego uzębienia czy ilości zakładanych licówek. Oczywiście każdy gabinet stomatologii estetycznej będzie podawał swoje indywidualne ceny tego zabiegu, jednak różnice w kosztach czasami są znaczące.

Musisz to wiedzieć

Cena licówki porcelanowej za jeden ząb waha się od 800 do nawet 2200 złotych. Dlatego czasami warto dokładnie zapoznać się z kosztorysami wszystkich możliwych klinik stomatologii estetycznej, gdyż często możemy przepłacić. Jeżeli zapragniemy zmienić cały wygląd naszych zębów to łatwo policzyć, że cena za taką usługę wyniesie nas bardzo dużo pieniędzy, dlatego powinniśmy mieć dokładnie sprecyzowane cele podejmowanych przez nas usług.

Lek. dent. Konrad Rutkowski
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.