Trwa ładowanie...

Lifting stymulujący twarzy - daj kopa swojej skórze!

Częstym problemem, z którym borykają się pacjentki są zasinienia pod oczami, opadające policzki oraz pogłębione bruzdy nosowo-wargowe. Z biegiem lat skóra wytwarza coraz mniej włókien podporowych skóry takich jak: elastyna, kolagen, kwas hialuronowy,  więc staje się cieńsza, mniej elastyczna, bardziej wiotka. Z tego powodu widoczne są bardziej na niej zmarszczki.

Dodatkowo w widocznych obszarach już po 25 roku życia tracimy tkankę podskórną tłuszczową, która podtrzymuje i uwypukla skórę i tym samym dodaje nam to lat.

spis treści

Zobacz film: "Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?"

1. Czym jest lifting stymulacyjny?

„Lifting stymulacyjny” to luksusowy, zabieg który zapobiega efektom starzenia się skóry z widocznym efektem liftingu. To kompozycja najwyższego stężenia kwasu hialuronowego oferowanego na rynku oraz bardzo cennego minerału dla naszej skóry - hydroksyapatytu wapnia. Stymulacja tą mieszaniną składników zapewnia naszej skórze widoczną poprawę napięcia oraz uniesienie opadającego owalu twarzy w wyniku procesu starzenia. Zabieg intensywnie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu w naturalny, organiczny sposób otrzymujemy efekt zagęszczenia skóry oraz widoczny efekt uniesienia owalu twarzy.

Następuje proces trójwymiarowego nawilżenia skóry, dzięki kompozycji dwóch aminokwasów - glicyny i l-proliny, które utrwalają i podtrzymują swoistą siatkę kolagenową.

Jest  to najnowocześniejszy bezoperacyjny lifting twarzy, który działa liftingująco oraz regeneruje skórę, poprawia jej nawilżenie i przebudowuje ją. Działa zarówno w głębi, jak i na jej powierzchni.  Zabieg składa się z trzech odrębnych etapów wykonywanych w odstępach trzy- lub cztero-tygodniowych.

Jest on dedykowany osobom z widocznymi zmarszczkami, wiotkością skóry oraz cerą o słabym nawilżeniu. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

2. Efekty liftingu

Efekty zabiegu:

  • długotrwałe nawilżenie i rozświetlenie skóry,
  • poprawa gęstości tkanki,
  • widoczna poprawa napięcia skóry,
  • widoczny efekt uniesienia owalu.

Lekarz podaje preparat w okolice policzków za pomocą specjalnej techniki tworząc „rusztowanie liftingujące”. Zabieg ten zapewnia długoterminowe wypełnienie, poprawia się napięcie skóry. Unosi skórę w miejscach jej opadania, związanych z procesem starzenia się. Obecność hydroksyapatytu wapnia, który uwalnia się podczas naturalnego procesu biodegradacji produktu, powoduje intensywnie  wzmożoną stymulację fibroblastów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie kolagenu. Dzięki temu uzyskujemy efekt zagęszczenia skóry oraz usunięcia jej wiotkości, co skutkuje polepszeniem wyglądu.

Efekty utrzymują się około 12 miesięcy i są widoczne bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Najlepszy wygląd skóry uzyskujemy po około miesiącu od wykonania zabiegu. Przez cały ten czas uwalniane są drobne elementy hydroksyapatytu wapnia, które stymulują przebieg wytwarzania się nowego kolagenu, co przedłuża efekt zabiegu.

Bardzo ważne jest przeprowadzenie całej procedury zabiegowej, która składa się z trzech zabiegów, wykonanych w odstępach trzech lub czterech tygodni. Tylko wtedy pacjent będzie mógł się cieszyć w pełni satysfakcjonującym, długotrwałym efektem.

Lek. Izabela Lenartowicz
Lifting stymulujący twarzy - daj kopa swojej skórze!
Lifting stymulujący twarzy - daj kopa swojej skórze!
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.