Trwa ładowanie...

Liposukcja kawitacyjna

Avatar placeholder
05.07.2013 14:41
Liposukcja kawitacyjna
Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana jest nie tylko za bezpieczną dla pacjenta, ale i niezwykle skuteczną. Polega na zastosowaniu nieinwazyjnych fal ultradźwiękowych do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych. Jest to efektywna metoda pozwalająca na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. W poszczególnych partiach ciała błony komórek tłuszczowych poddawane są procesowi niszczenia, co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, czy nerwów.

spis treści

1. Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

W trakcie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej następuje przerwanie błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przedostaniem się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układów limfatycznego i krwionośnego wprost do wątroby. Organ traktuje dostarczone tłuszcze podobnie jak te pochodzące z pokarmu. Wskutek procesów przemiany materii zostają one rozłożone i wydalone z organizmu.

Zabieg ten pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. Miejsca, które najczęściej poddaje się liposukcji kawitacyjnej to przede wszystkim okolice łydek, ud, kolan, bioder, talii, brzucha oraz ramion. Szczególnie dobre efekty przynosi ona osobom cierpiącym na otyłość miejscową. Zabieg umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi – aktywnością fizyczną i dietą. Jednak należy pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest jedną z metod leczenia nadwagi, a zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu ukształtowanie upragnionej sylwetki.

Zobacz film: "Jak wybrać chirurga plastycznego?"

Nieinwazyjna liposukcja kawitacyjna umożliwia przeprowadzenie łagodnego masażu tkanek ciała, co prowadzi do stymulacji układu naczyniowego, limfatycznego, a także procesów metabolicznych. Do zabiegu stosuje się ultradźwięki, które rozgrzewają tkanki powodując ich znieczulenie i odprężenie. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów na cellulit. Poza tym, ultradźwięki wpływają na skuteczniejsze wnikanie produktów kosmetycznych w głąb skóry – są one często stosowane podczas zabiegu w celu zwiększenia jędrności i napięcia ciała.

2. Liposukcja kawitacyjna a liposukcja skalpelem

Każdy z nas przywiązuje dużą uwagę do wyglądu zewnętrznego, jednak najbardziej istotny jest on dla kobiet. Każda z pań pragnie jak najdłużej zachować zdrowy, piękny wygląd i szczupłą sylwetkę. Niekończące się diety odchudzające, głodówki, czy wylewanie siódmych potów na siłowni nie zawsze przenosi upragniony efekt. W takiej sytuacji, niekiedy jedynym wyjściem na poprawę wyglądu jest liposukcja. Zabieg tradycyjny, czyli przy użyciu skalpela, niesie konieczność nacięcia skóry, a następnie wprowadzenia kaniuli w głąb tkanki tłuszczowej.

Kaniule, czyli niewielkie igły, pozwalają na usunięcie zbędnego tłuszczu. Zabieg ten jednak nieodłącznie wiąże się z powstawaniem obrzęków, sinieniem oraz bolesnością operowanego miejsca. Pacjent po zabiegu liposukcji długo dochodzi do siebie, a jego efekt nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami. Tymczasem liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, a więc przeprowadzanym bez pomocy skalpela. Rekonwalescencja jest błyskawiczna – po liposukcji kawitacyjnej możliwe jest natychmiastowe kontynuowanie codziennych obowiązków w domu i poza nim. Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych, a skóra nienaruszona cięciami chirurgicznymi jest gładka i napięta.

3. Wskazania i przeciwwskazania do liposukcji kawitacyjnej

Liposukcja kawitacyjna cieszy się popularnością i wśród kobiet i mężczyzn, którzy także pragną pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej bez konieczności przechodzenia zabiegu operacyjnego. Cena czyni liposukcję bezinwazyjną dostępną dla wielu ludzi – w wielu klinikach zabieg na wybraną część ciała to koszt rzędu stu złotych. Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia przede wszystkim:

  • usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnianie skóry,
  • odżywienie ciała i zwiększenie jego elastyczności,
  • wysmuklanie oraz wymodelowanie sylwetki,
  • zredukowanie cellulitu,
  • stymulację krążenia,
  • pobudzenie procesów metabolicznych.

Jednak zanim ktokolwiek zdecyduje się na zabieg, powinien zwrócić uwagę na wszelkie przeciwwskazania, takie jak:

  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze,
  • niewydolność krążenia,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka,
  • posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi,
  • nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych,
  • wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • osteoporoza.

Bezinwazyjna liposukcja kawitacyjna to, jak już wcześniej zostało wspomniane, liposukcja bez skalpela. W zabiegu wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, dlatego jest on nieinwazyjny i bezbolesny. Liposukcja kawitacyjna stanowi alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta i nie powoduje uszkodzeń tkanek, skóry, naczyń krwionośnych i włókien nerwowych. Czas zabiegu jest krótki. Odsysanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków nie powoduje efektu jo-jo, redukuje tkankę tłuszczową z miejsc opornych na wyszczuplanie i nie wymaga rekonwalescencji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze