Trwa ładowanie...

Makijaż powiększający oczy - sztuczki makijażowe, zasady

Makijaż powiększający oczy wydobywa z twarzy to co najpiękniejsze. Pewnie nieraz przyglądałaś się zdjęciom słynnych gwiazd z makijażem, a także bez niego. Od razu widać ogromną różnicę w wyglądzie nieumalowanej twarzy, a takiej w pełnym makijażu. Zaobserwowałaś pewnie, że wiele gwiazd w makijażu ma piękne, zmysłowe i duże oczy. Jednak bez makijażu efekt jest wręcz odwrotny i wcale nie widać oczu. Jaki jest więc sekret takiego makijażu? Jest kilka prostych sztuczek, które umożliwią ci powiększenie oczu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Makijaż powiększający oczy - sztuczki makijażowe

Podkręcone rzęsy – jeżeli twoje rzęsy są proste, ich podkręcenie to idealny sposób na uzyskanie wrażenia powiększonych oczu. Ładnie podkręcone rzęsy „otwierają” oczy. Jeżeli zależy ci na tym, aby osiągnąć nadzwyczaj oszałamiający efekt, wykorzystaj zalotkę. Wystarczy kilka sekund, abyś za jej pomocą niezwykle podkręciła swoje rzęsy. Bądź bardzo ostrożna, używając zalotki, aby nie uszkodzić delikatnych rzęs. Jeżeli przed takim zabiegiem dodatkowo podgrzejesz zalotkę, efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny. Następnie zastosuj podkręcający tusz do rzęs.

Dolna linia rzęs – większość ekspertów od makijażu unika tuszowania maskarą dolnych rzęs w naturalnym makijażu dziennym. Jednak makijaż powiększający oczy wymaga wytuszowania dolnych rzęs. Dzięki temu różnica w wielkości oka będzie naprawdę znaczna. Możesz również w obrębie dolnej powieki, tuż przy linii rzęs, nanieść odrobinę ciemnego cienia. To również sprawi, że oczy będą się wydawały większe. Poeksperymentuj z makijażem dolnej powieki i zobacz różnicę. W celu aplikacji tuszu na dolne partie rzęs, trzymaj szczoteczkę tuszu pionowo i „zamiataj nią” w lewo i w prawo. Unikaj stosowania typowego eyelinera w płynie na dolną powiekę. Raczej wybieraj kredki do oczu, gdyż za ich pomocą uzyskasz bardziej miękki efekt. Następnie delikatnie rozetrzyj taką linię, aby wyglądała ona bardziej naturalnie.

Sztuczne rzęsy– mogą one wyglądać fantastycznie pod warunkiem, że zastosujesz niewielką ilość sztucznych kępek w obrębie zewnętrznych kącików oka. Unikaj tzw. pasków rzęs, gdyż po ich zastosowaniu efekt jest mniej naturalny. Im dłuższa rzęsa, tym bardziej powiększysz swoje oko. Oczywiście nie popadaj w przesadę, gdyż makijaż powiększający oczy najlepiej wygląda w wersji naturalnej.

2. Makijaż powiększający oczy - zasady

Pamiętaj, aby w obrębie górnej powieki, w jej części wewnętrznej, stosować jasne cienie. Odrobina jasnego cienia sprawi, że oczy będą wyglądały na większe. W wewnętrznym kąciku możesz zastosować perłowy cień. Jest to bardzo stara sztuczka stosowana przez wizażystów już od dawnych lat. Obserwując zdjęcia gwiazd, zauważysz, że makijaż powiększający oczy u większości nich jest rozświetlony właśnie w kąciku oka.

Makijaż powiększający oczy jest bardzo prosty do wykonania. Najważniejsze jest to, aby każdego dnia stosować się do wyżej wymienionych trików i unikać podstawowych błędów podczas malowania oka. Już od dzisiaj zapomnisz o problemie, jakim były dla ciebie zbyt małe oczy, bo za pomocą odpowiedniego makijażu zdziałasz cuda i sprawisz, że twoje oczy naprawdę będą wyglądać na zdecydowanie większe.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.