Trwa ładowanie...

Masaż chiński

Masaż chiński (masaż Tui Na) to starożytny sposób leczenia, stosowany już 2000 lat temu. Obok starych, sprawdzonych technik masażu relaksacyjnego, specjaliści wprowadzają ulepszenia opierające się na naukowych osiągnięciach w dziedzinie medycyny. Masaż Tui Na w głównej mierze skupiony jest na kręgosłupie, gdyż stanowi on rusztowanie naszego ciała, a więc jest najczęściej obciążany. Masaż nie tylko gwarantuje ulgę plecom, ale także ogólnie rozluźnia.

spis treści

1. Masaż Tui Na

Pierwotnym celem masażu chińskiego było usunięcie blokad, które uniemożliwiają dostanie się energii do osłabionych organów. Ten rodzaj masażu polega na uciskaniu odpowiednich punktów, które odpowiadają funkcjonowaniu różnych tkanek i narządów. Oprócz tego ma duże znaczenie relaksacyjne. Z punktu widzenia tradycyjnej medycyny chińskiej choroby kręgosłupa mają wpływ na stan całego organizmu i właściwe funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych, np. odpowiedni masaż kręgosłupa w odcinku szyjnym ma wpływ na stan oczu lub zatok nosowych, zaś masaż części środkowej kręgosłupa oddziałuje na pracę serca.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Medycyna chińska kładzie ogromny nacisk na powszechną zasadę równoważenia Yin i Yang (pojęcia przeciwstawne i wzajemnie się warunkujące). Harmonię zapewnia jedynie właściwa proporcja każdego elementu. Zachwianie równowagi może prowadzić do choroby, zatem masaż odprężający ma na celu uregulowanie przepływu energii przez bezpośrednią stymulację punktów na ciele. Czasami konieczne jest zastosowanie silniejszego bodźca, może wystąpić ból w miejscach uciskanych wcześniej. Jest to efekt przejściowy, który pojawia się przy wszystkich rodzajach masażu relaksacyjnego.

2. Masaż chiński Tui Na

Wskazaniami do masażu chińskiego są:

Masaż chiński jest pomocny nie tylko dla osób chorych, ale także zdrowych, chwilowo wyczerpanych pracą przez zmęczenie. Działa rozluźniająco na mięśnie, przynosi lekkość i odrodzenie sił witalnych, dlatego zaleca się go osobom zestresowanym i żyjącym w stanie ciągłego podenerwowania. Jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień znacznie obciążają kręgosłup, mają mało ruchu i siedzący tryb życia. Masaż chiński jest metodą sprawdzoną, bezpieczną i działającą pozytywnie nie tylko na chore miejsca, ale też na cały organizm. Efekty działania masażu chińskiego to:

  • poprawa samopoczucia,
  • uwolnienie od napięć i stresów,
  • swobodniejsze oddychanie,
  • podniesienie poziomu odporności organizmu,
  • usunięcie lub zmniejszenie bólu.

Stosowanie tego masażu relaksacyjnego nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jest skuteczną formą odprężenia dla osób pracujących w pozycji siedzącej, m.in. dla kierowców, pracowników biurowych oraz niektórych sportowców, np. żeglarzy.

Masaż chiński
Masaż chiński
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.