Trwa ładowanie...

Masaż próżniowy

Avatar placeholder
07.01.2014 11:39
Masaż próżniowy
Masaż próżniowy

Masaż próżniowy, nazywany także metodą SPM, to dość nowy zabieg na cellulit powodujący znaczną redukcję „skórki pomarańczowej”, poprawiający ukrwienie i wygląd skóry. Taki specjalistyczny masaż polecany jest także do ujędrniania i modelowania ciała. Masaż próżniowy to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Nie niesie za sobą ryzyka powikłań, w odróżnieniu od inwazyjnych zabiegów na cellulit. Na czym polega taki masaż i jak dokładnie działa?

spis treści

1. Co to jest masaż próżniowy?

Masaż próżniowy, jak sama nazwa wskazuje, do swojego działania wykorzystuje próżnię. Dzięki wykorzystaniu próżni poprawia się krążenie krwi i limfy wewnątrz ciała. To z kolei powoduje ułatwione usuwanie toksyn z organizmu, a szczególnie z warstw skóry, gdzie się gromadzą, powodując cellulit.

Ten zabieg należy powtórzyć ok. 10 razy, aby uzyskał pełną skuteczność. Nie można go wykonywać częściej niż raz na dwa dni. Aby podtrzymać uzyskany efekt, zaleca się robić taki masaż co najmniej raz na miesiąc, aby redukcja cellulitu nie cofnęła się do stanu sprzed zabiegu.

Można wykonywać go na całym ciele lub wybranych partiach, np. tych dotkniętych cellulitem. Masaż próżniowy SPM sprawia, że poprawia się ukrwienie skóry, co na pewno pozytywnie wpłynie na jej wygląd i zmniejszy widoczność „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu. Nie jest to metoda całkowicie usuwająca cellulit . Całkowicie skuteczne usuwanie cellulitu za pomocą nieinwazyjnych metod jest na obecnym etapie rozwoju medycyny niemożliwe.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Jak wygląda masaż próżniowy?

Pierwszym etapem masażu próżniowego jest pobudzenie krążenia krwi limfy. Robi się to za pomocą drenażu limfatycznego. Chłonka i krew krążą sprawniej, co ułatwia zarówno usuwanie toksyn z organizmu, jak i dostarczanie cennych składników odżywczych do tkanek. Zaleganie toksyn pod skórą jest uznawane za jedną z możliwych przyczyn powstawania „skórki pomarańczowej”.

Podczas samego masażu próżniowego, do skóry przykładany jest specjalny przyrząd generujący częściową próżnię, czyli po prostu zasysający powietrze. Zanim zostanie przyłożony do skóry, nakłada się na nią balsam lub żel. Zassanie tkanki powoduje, że komórki tłuszczowe, „budujące” cellulit, odsuwają się od siebie. Pozwala to na dotlenienie miejsc do tej pory niedotlenionych i nieodżywionych wskutek pojawienia się cellulitu. Dodatkowo próżnia pobudza spalanie tłuszczu.

Na koniec zabiegu, na skórę nakłada się różne balsamy lub żele zawierające substancje pobudzające skórę do produkcji kolagenu, a więc ujędrniające. Masaż próżniowy może być wykonywany razem z innymi zabiegami na cellulit, na przykład zabiegami ultradźwiękowymi zmniejszającymi cellulit. Zabiegi na ciało dają wtedy jeszcze lepsze efekty.

3. Kiedy stosuje się masaż próżniowy?

Masaż próżniowy stosuje się do:

  • usuwania cellulitu,
  • ujędrnienia ciała,
  • rzeźbienia sylwetki,
  • napięcia skóry po liposukcji,
  • oczyszczania organizmu z toksyn,
  • drenażu limfatycznego.

Oprócz takiego działania, terapia próżniowa pobudza układ immunologiczny i wzmacnia odporność organizmu. Jest to dość skuteczny sposób na cellulit, ale niestety, aby utrzymać jego efekty, należy go regularnie powtarzać, a usuwanie cellulitu następuje stopniowo.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze