Trwa ładowanie...

Masaż skóry głowy

Masowanie skóry głowy - galeria jest znany i stosowany od stuleci. Poprawia krążenie krwi, skutecznie likwiduje ból głowy i zmęczenie. Ponadto ten rodzaj masażu powoduje wzmocnienie włosów i sprawia, że są lepiej odżywione. U osób, u których nadmierne wypadanie włosów jest wywołane problemami z krążeniem, może nawet zatrzymać proces łysienia. Podczas masowania głowy, wykonujemy delikatne, okrężne ruchy samymi opuszkami palców, po czym rozstawiamy palce szeroko na skórze głowy i zbliżamy je do siebie, co będzie lekko uciskało skórę. Ten zabieg na włosy należy stosować na całą powierzchnię skóry głowy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Przygotowanie do masowania głowy

Masaż skóry głowy
Masaż skóry głowy [5 zdjęć]

Masaż skóry głowy jest znany i stosowany od wieków. Poprawia krążenie krwi, skutecznie likwiduje ból...

zobacz galerię

Masaż głowy należy rozpocząć od pozbycia się obumarłych włosów. Włosy należy pociągnąć palcami od nasady głowy do końcówek, będzie to wyglądało jak czesanie. Ruch trzeba powtarzać na każdej części skóry głowy. Ten sposób skutecznie wzmacnia włosy i pozwala na usunięcie nawet częściowo obumarłych włosów. Masaż głowy na porost włosów będzie skuteczny tylko wtedy, kiedy pozbędziemy się obumałych włosów. Warto zapamiętać, że nie można zostawiać na skórze głowy obumarłych, słabych włosów. Trzeba je usuwać tak szybko, jak to możliwe. Dzięki temu z tej samej torebki włosowej wyrośnie nowy włos. Gdy martwy włos pozostanie w torebce do czasu, aż sam z niej wypadnie, wtedy z tej torebki prawdopodobnie nigdy już nie wyrośnie nowy włos. Podczas masażu skóry głowy włosy mogą wypadać bardziej niż zwykle. Wtedy nie należy przerywać zabiegu, ale częściej go stosować, aby usunąć wszystkie martwe włosy.

2. Metody masażu głowy

Ten rodzaj masażu przynosi poprawę włosów, jeśli jest stosowany dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Na palce nakładamy oliwę z oliwek (w przypadku skóry suchej) lub wodę mineralną (w przypadku skóry tłustej i normalnej), aby ułatwić masaż. Skórę głowy można przy masażu szczypać, delikatnie unosić, lekko drapać, uciskać oraz poruszać nią na wszystkie strony. To pomoże w usunięciu martwych włosów i pobudzi krążenie. Masaż skóry głowy można wykonać palcami lub specjalnie skonstruowanym wibrującym przyrządem – masażerem do głowy. Dobrym pomysłem jest masowanie głowy przy każdym myciu. Taki prosty zabieg na włosy znacznie poprawi ich kondycję – poprzez poprawę krążenia krwi włosy będą bardziej dotlenione, dotrą do nich także składniki odżywcze. Masaż głowy podczas mycia ułatwia oczyszczenie skóry głowy i pozbycie się martwego naskórka. Pozbycie się martwego naskórka i zalegającego łoju odtyka pory, co z kolei zmniejsza nadmierną produkcję łoju w gruczołach.

Masaż elektryczny skóry głowy jest zabiegiem wykonywanym w wielu gabinetach kosmetycznych. Urządzenie wywołuje prądy szybkozmienne, które powodują przekrwienie skóry, działają bakteriobójczo i wysuszająco. Natomiast ręczny masaż głowy można łączyć z równoczesnym wcieraniem leków wzmacniających włosy. Warto stosować obie techniki masażu, efekty można zaobserwować po kilku miesiącach regularnych masaży. Inny sposób na domowy masaż skóry głowy to szczotkowanie. Należy używać umiarkowanie twardej szczotki z naturalnego włosia. Szczotkowanie powoduje przekrwienie skóry głowy, a także rozprowadza warstwę łoju na skórze i usuwa z niej kurz oraz inne zanieczyszczenia. Szczotkować należy włosy grube, normalne i suche, natomiast szczotkowanie włosów tłustych może spowodować ich częstsze przetłuszczanie się. Trzeba pamiętać o częstym myciu szczotki, aby ponownie nie nanosić na skórę głowy brudu i kurzu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.