Trwa ładowanie...

Przedłużanie włosów - kosmyk po kosmyku, metoda weft, metoda clip-in

Wiele kobiet marzy o pięknych, długich włosach. Nie każda jednak ma wystarczającą cierpliwość, aby czekać, aż urosną. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przedłużanie włosów. Obecnie dostępne są rózne metody przedłużania włosów. Różnią się one głównie sposobem, w jaki uzyskuje się połączenie przedłużenia z własnymi włosami, a także trwałością efektu. W niektórych metodach wykorzystuje się kleje i spoiwa, które mogą okazać się szkodliwe dla włosów i skóry, dlatego też przed wyborem techniki warto zrobić ich przegląd.

Zobacz film: "Przedłużanie włosów. Czy warto?"

spis treści

1. Przedłużanie włosów - kosmyk po kosmyku

Metody przedłużania włosów kosmyk po kosmyku mają jedną cechę wspólną. Wszystkie one polegają na stopniowym doczepianiu kolejnych cienkich kosmyków włosów pasmo po pasmie. Doczepiane włosy można doplatać, doklejać za pomocą klejów, spoiw, polimerów i wosków, zgrzewać za pomocą wysokiej temperatury lub przyczepiać metalowymi klamrami. Metoda ta jest niezwykle pracochłonna, a zabieg przedłużania włosów z jej zastosowaniem trwa bardzo długo. Koszt przedłużania włosów pasemko po pasemku jest również bardzo wysoki.

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jedną z metod przedłużania włosów pasemko po pasemku. Połączenie włosów uzyskuje się za pomocą spoiwa na bazie keratyny, czyli naturalnego białka stanowiącego składnik włosów. Spoiwo to jest bezpieczniejsze niż syntetyczne kleje. Nie uszkadza tak struktury włosa i nie wchodzi w reakcję ze skórą.

Sprawdzone triki, aby włosy były gęstsze i piękniejsze
Sprawdzone triki, aby włosy były gęstsze i piękniejsze [10 zdjęć]

Każda kobieta marzy o posiadaniu gęstych i lśniących włosów. Istnieją sposoby na to, aby poprawić objętość

zobacz galerię

2. Przedłużanie włosów - metoda weft

Przedłużanie włosów metodą weft przypomina kurtynę z włosów sczepionych razem na górze i swobodnie spływających w dół. Do takiej niby-matrycy pasemka doczepiane są nie pojedynczo, a rzędami. Najlepsze są ręcznie wykonane, gdyż wtedy dopasowują się do kształtu głowy. Metoda ta umożliwia znacznie szybsze przedłużenie włosów niż poprzednia. Jej kolejną zaletą jest jej mniejszy koszt, a także fakt, iż nie wymaga stosowania szkodliwych dla skóry głowy klejów. Jednak metoda weft stosowana przy przedłużaniu włosów może nie dawać takiego naturalnego efektu, jak przedłużanie włosów kosmyk po kosmyku.

3. Pzedłużanie włosów - metoda clip-in

Pzedłużanie włosów metodą clip-in polega na doczepianiu włosów za pomocą maleńkich klipsów. Włosy w ten sposób doczepione można w każdej chwili odczepić lub założyć z powrotem. Włosy clip-in to najprostsza i najtańsza metoda, a jednocześnie dobre rozwiązanie dla osób, które pragną mieć długie włosy na jeden dzień lub noc. Po odczepieniu pasemek można je przechowywać do następnej okazji. Jeśli jednak zależy ci na mało widocznym dla innych połączeniu twoich naturalnych włosów z doczepianymi pasemkami, to metoda clip-in nie jest zalecana.

Chociaż istnieją różne metody przedłużania włosów, nie oznacza to, że zabiegowi może się poddać każdy. Kobiety, których włosy są suche i łamliwe, powinny zrezygnować z przedłużania włosów. Każdy, kto zdecyduje się jednak na tego typu zabieg, powinien mieć świadomość, iż efekty przedłużania utrzymują się zaledwie od dwóch do sześciu miesięcy. Niezwykle ważna jest również odpowiednia pielęgnacja długich włosów, a w szczególności przedłużonych pasemek, aby nie odpadły zbyt wcześnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.