Trwa ładowanie...

Miała cukrzycę i stłuszczenie wątroby. Schudła 33 kg

Avatar placeholder
12.11.2021 12:09
Nadwaga doprowadziła ją do groźnych chorób. Schudła 33 kg
Nadwaga doprowadziła ją do groźnych chorób. Schudła 33 kg (Instagram)

Julie Araya już jako nastolatka zmagała się z nadwagą. Z biegiem czasu zbędne kilogramy doprowadziły ją do poważnych chorób. Kobieta postanowiła schudnąć. "Wiedziałam, że muszę zadbać o siebie, żeby tym samym zadbać o dzieci" - mówi Julie.

spis treści

1. Kobieta z powodu nadwagi miała problemy ze zdrowiem

Julie Araya ma 37 lat i jest matką dwójki dzieci. Z nadwagą zmagała się, odkąd była nastolatką. Kobieta zdawała sobie sprawę z tego, że powinna zadbać o siebie, prowadzić zdrowszy styl życia. Niestety z powodu nadmiaru obowiązków, nie miała na to czasu. Stan zdrowia kobiety pogarszał się. Araya z powodu nadwagi miała problem z wykonywaniem wielu codziennych czynności. Ponadto czuła się nieatrakcyjna, co bardzo odbijało się na jej psychice.

Rozstanie z partnerem oraz wizja samotnego macierzyństwa zmotywowały ją do walki z otyłością. Kobieta poszła na wizytę lekarską, podczas której okazało się, że cierpi na stłuszczenie wątroby, cukrzycę typu 2.

Zobacz film: "Dieta na mocne kości"

Julie Araya, wiedząc o kiepskim stanie swojego zdrowia, postanowiła przejść na dietę ketogeniczną, która miała jej pomóc w zahamowaniu rozwijających się schorzeń. Postanowiła także wypróbować post przerywany. To sposób żywienia polegający na zachowaniu określonych odstępów pomiędzy oknem żywieniowym a okresem, kiedy powstrzymujemy się od przyjmowania pokarmów.

Julie Araya
Julie Araya (Facebook)

2. Julie Araya schudła 33 kg

Kobieta była zdeterminowana w walce z otyłością. Przestrzegała zasad zdrowego odżywiania się. Zmiana ta wyszła jej na dobre.

"Dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa okazała się skuteczna w leczeniu cukrzycy, ograniczyłam wysokokaloryczne produkty, które uwielbiałam jeść. Jadłam mniej. Byłam zadowolona z posiłków" - mówi Araya.

Julie Araya
Julie Araya (Facebook)

Po roku, kobiecie udało się schudnąć aż 33 kilogramy. Zmiana nawyków żywieniowych sprawiła, że z miesiąca na miesiąc czuła się lepiej. Julie Araya odzyskała pewność siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze