Trwa ładowanie...

MICROLIPOFILING - nowa metoda liftingu

Microlipofiling to zabieg, w którym wykorzystywana jest tkanka tłuszczowa poddającej się mu osoby. Użycie własnej tkanki tłuszczowej jest praktykowane podczas wygładzania zmarszczek czy bruzd oraz w trakcie uzupełniania ubytków w skórze (powstałych na skutek chorób, urazów czy wad wrodzonych). Wypełnienia stosuje się zwykle w miejscach, w których zmniejszeniu uległa wypukłość policzków, czoła lub podbródka.

spis treści

1. Na czym polega zabieg microlipofilingu?

Zabieg ten oparty jest na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Stosuje się go zarówno w chirurgii estetycznej, jak i rekonstrukcyjnej. Tkankę tłuszczową pobiera się z miejsc, gdzie występuje ona w nadmiarze, tj. fałdy brzuszne lub przyśrodkowe powierzchnie ud. Następnie poddaje się ją frakcjonowaniu i dopiero odpowiednio przygotowaną przeszczepia.

Zobacz film: "Ryzyko powikłań po zabiegu powiększania piersi"

2. Cel microlipofilingu

Zabieg sprowadza się do uzupełnienia tkanki tłuszczowej tam, gdzie powierzchnia skóry uległa zapadnięciu, a ilość tkanki tłuszczowej znacząco się zmniejszyła. Miejscem wypełnień są obszary, gdzie podczas procesu starzenia doszło do osłabienia ich wypukłości. Tkankę tłuszczową wykorzystuje się m.in. do wygładzenia bruzd, korekcji zmarszczek, uzupełnień ubytków spowodowanych urazami bądź wadami wrodzonymi, do powiększania ust, ale także do modelowania sylwetki, powiększania biustu czy pośladków.

3. Małoinwazyjny zabieg microlipofilingu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po około dwóch godzinach pacjent może opuścić gabinet.
Zabieg microlipofilingu zwykle nie powoduje uczulenia, ryzyko powikłań pozabiegowych jest niewielkie, a odrzucenia i blizny nie występują. Microlipofiling jest zabiegiem małoinwazyjnym, a zatem niewymagającym długiego czasu rekonwalescencji. Dodatkową zaletą jest na pewno możliwość połączenia microlipofilingu z innymi zabiegami, np. plastyką powiek dolnych i górnych. Zabieg wykorzystujący tkankę tłuszczową daje naturalny i długotrwały efekt odmłodzenia.

Dotąd najbardziej popularnymi metodami pielęgnacji twarzy były peelingi medyczne, fotoodmładzanie i mezoterapia. Innowacyjny zabieg wypełniania tkanką tłuszczową – microlipofiling – uznawany jest za jedną z lepszych metod liftingu twarzy. Rekomendowany jest nie tylko osobom po 40 roku życia, ale także młodszym. Bardzo dobrze sprawdza się m.in. w usuwaniu cieni pod oczami, które często są problemem osób już po 20 roku życia.

Lek. Monika Jachna-Grzesiak
MICROLIPOFILING - nowa metoda liftingu
MICROLIPOFILING - nowa metoda liftingu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.