Trwa ładowanie...

Mistrzostwa Świata w Footbagu

W dniach 29 lipca – 4 sierpnia 2012 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata w Footbagu w Polsce. To święto sportu jest organizowane już od 33 lat. W tym roku International Footbag Players' Association jednogłośnie postawiła na nasz kraj. Będą to pierwsze Mistrzostwa Świata w Footbagu organizowane w Polsce. Footbag to wyczynowa dyscyplina sportu, która polega na odbijaniu małego woreczka („bag”) nogą. Wiele osób kojarzy footbag z grą w tak zwaną „zośkę”. Obecnie footbag to oficjalny sport uprawiany przez tysiące graczy zawodowych i amatorów na całym świecie.

Mistrzostwa Świata w Footbagu
Mistrzostwa Świata w Footbagu

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata w Footbagu.

zobacz galerię

1. Mistrzostwa w footbagu

W czasie eliminacji do Mistrzostw Świata w Footbagu zaprezentuje się 200 graczy w kategoriach „net” oraz 100 graczy w kategoriach „freestyle”. Najlepsi zawodnicy wezmą udział w meczach przez siatkę w trakcie finałowej gali, a także wystąpią z własnym programem freestyle. Wydarzenie to odbędzie się na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Zawodnicy przyjadą między innymi z USA, Niemiec, Rosji, Finlandii, Czech, Szwajcarii, Francji, Wenezueli oraz Japonii.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Współorganizatorem mistrzostw jest Warszawskie Stowarzyszenie Footbagu, które popularyzuje footbag już od kilku lat. Grają w niego nie tylko młodzi ludzie, ale i znani sportowcy, celebryci oraz pracownicy korporacji. Footbag to niebanalny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Przede wszystkim jest to jednak dyscyplina sportowa, która wymaga ogromnej precyzji i motywacji. Footbag wywołuje prawdziwie sportowe emocje, a jego pokazy robią niesamowite wrażenie. Dla początkujących miłośników tego sportu nie bez znaczenia jest jego prostota i dostępność. Nie trzeba inwestować w kosztowny sprzęt lub stosowny ubiór. Każdy może grać w footbag.

2. Popularność footbagu w Polsce

Footbag zyskał w naszym kraju na popularności między innymi dzięki Damianowi Gielnickiemu. Ten wielokrotny mistrz footbagu w kategorii freestyle był uczestnikiem popularnego talent show „Mam Talent”. W programie TVN-u Damian zyskał uznanie nie tylko publiczności, ale i surowego jury. Mistrz footbagu podkreśla, że jest to sport, który pozwala wyrazić siebie. Liczba ewolucji, kombinacji i tricków zdaje się nie mieć końca, dlatego każdy zawodnik jest w stanie wypracować własny, niepowtarzalny styl.

Organizatorzy Mistrzostw Świata w Footbagu to: International Footbag Players' Association, Warszawskie Stowarzyszenie Footbagu i agencja eventowa Jet Events. Oficjalna strona Mistrzostw Świata w Footbagu to: www.footbag.org/worlds2012. Rejestracji w kategorii open można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.footbag.org. Osoby uprawiające footbag amatorsko mogą zarejestrować się na miejscu.

Warszawskie Stowarzyszenie Footbagu jest reprezentowane przez Wiktora Dębskiego i Małgorzatę Dębską – mistrzów świata w doubles freestyle. Stowarzyszenie ma bogate doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń sportowych. W Polsce już dwukrotnie odbyły się Mistrzostwa Europy w Footbagu – w 2005 roku we Wrocławiu oraz w 2009 roku w Strzelinie. Od 2006 roku Polskie Stowarzyszenie Footbagu każdego roku organizuje zawody ogólnopolskie. W 2008 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie miały miejsce jedne z największych mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Świata w Footbagu
Mistrzostwa Świata w Footbagu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.