Trwa ładowanie...

Modelowanie brzucha

Operacje plastyczne wzbudzają wiele kontrowersji, ale chętnych na zabiegi upiększające nie brakuje. Wśród mężczyzn popularnością cieszy się plastyka brzucha. Plastyka powłok brzucha to zabieg, który pozwala uzyskać lepsze rezultaty niż zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Dlatego też mimo wysokiej ceny abdominoplastyka jest dość często przeprowadzana. Obecnie dostępna jest mało inwazyjna metoda chirurgicznego modelowania brzucha. Zobacz, jak wygląda plastyka brzucha i ile kosztuje.

1. Operacja plastyczna brzucha

Na początku warto zapytać, dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki brzucha? Jest to zabieg, który przeznaczony jest dla osób, które mają zwiotczałą skórę i tkankę podskórną. Pojawia się ona u osób starszych, kobiet po ciąży oraz u osób, które w szybki sposób straciły wiele kilogramów, a nie wykonywały przy tym ćwiczeń gimnastycznych. Zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet otyłych, które planują kolejne ciąże. Decyzja o wykonaniu adbominoplastyki powinna być zawsze poprzedzona rozmową z chirurgiem, który przedstawi ci wady i zalety operacji.

Zobacz film: "Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?"

Abdominoplastyka brzucha jest przeprowadzana wzdłuż cięcia, które przebiega między obydwoma biodrami nad linią pępka. Następnie skóra wraz z tkanką tłuszczową jest odpreparowywana od mięśni. Odsłonięcie mięśni brzucha pozwala na ich wielokrotne zszywanie, dzięki czemu wzmocniona zostaje przednia ściana brzucha, a talia zostaje wyszczuplona. W zależności od rozmiaru resekcji brzucha blizna może się znajdować powyżej lub poniżej okolicy łonowej. W trakcie modelowania brzucha odcinany jest pępek, dlatego też konieczne jest wytworzenie „nowego” pępka. Chirurg dokonuje wycięcia niewielkiego otworu w skórze, a następnie wszywa w niego uprzednio wycięty pępek.

Odmianą abdominoplastyki jest miniabdominoplastyka. Wówczas cięcie jest mniejsze i wykonuje się je w podbrzuszu, a pępek pozostaje na swoim miejscu.

2. Plastyka powłok brzucha

Panie i panowie, którzy mimo starań mają obwisły brzuch powinni rozważyć operacje plastyczne. Zabieg z użyciem Vaser Lipo to zastosowanie liposukcji do wyrzeźbienia sylwetki. Tłuszcz jest precyzyjnie usuwany z powierzchni oraz głębszych warstw wokół mięśni, dzięki czemu muskulatura ciała zostaje uwidoczniona. Urządzenie Vaser Lipo ma za zadanie stymulować warstwy, które odpowiadają za kształtowanie sylwetki.

Kobieca talia
Kobieca talia

Tors w kształcie klepsydry to jedna z cech kobiecości, która silnie oddziałuje na mężczyzn. Piersi i

zobacz galerię

Modelowanie brzucha ultradźwiękami jest bezpieczniejsze i pozwala skrócić okres powrotu do normalnego trybu życia po operacji. Niestety, każda operacja wiąże się z ryzykiem komplikacji. W przypadku modelowania brzucha są one następujące:

  • krwiak,
  • zakażenie,
  • martwica skóry.

Te powikłania przedłużają gojenie i mogą spowodować przerostowe blizny. Istnieje także ryzyko powikłań zatorowo-zakrzepowych, jednak można je znacznie zmniejszyć poprzez podanie pacjentowi leków, które zmniejszają krzepliwość krwi. Ponadto ważne jest, aby po zabiegu pacjent możliwie szybko zaczął się ruszać i przestrzegał zaleceń lekarskich.

Operacje plastyczne nie są tanie, a modelowanie brzucha nie stanowi wyjątku od tej reguły. Aby uzyskać wymarzony płaski brzuch, należy liczyć się z wydatkiem rzędu od sześciu do trzynastu tysięcy złotych. Decyzję o operacji plastycznej brzucha warto dobrze przemyśleć. Modelowanie brzucha bez wysiłku z własnej strony to kusząca perspektywa, ale zabieg ten może prowadzić do poważnych powikłań.

Następny artykuł: Plastyka brzucha
Modelowanie brzucha
Modelowanie brzucha (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.