Trwa ładowanie...

Modelowanie twarzy - określenie kształtu twarzy, zasady

Pewnie nie raz porównywałaś zdjęcia gwiazd w makijażu oraz bez niego i zastanawiałaś się, czy przeszły one operację plastyczną, czy ich wygląd to jedynie efekt makijażu. Prawdą jest to, że za pomocą specjalnych technik makijażu możemy znacząco wpłynąć na wygląd naszych rysów twarzy. Modelowanie twarzy za pomocą makijażu początkowo może wydawać się trudne, ale szybko można nabyć wprawy. Dowiedz się, w jaki sposób modelować kształt twarzy.

spis treści

1. Modelowanie twarzy - określenie kształtu twarzy

Modelowanie twarzy dopasowujemy do kształtu twarzy. A wyróżniamy pięć różnych kształtów twarzy, takich jak: owalna, prostokątna, trójkątna, okrągła, a także w kształcie serca. Niewątpliwie to właśnie owalny kształt twarzy jest ideałem i w czasie modelowania twarzy i wykonywania makijażu dążymy do tego, aby kształt naszej twarzy był jak najbardziej do niego zbliżony.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Jeżeli nie jesteś pewna, jaki jest twój kształt twarzy, możesz to określić w prosty sposób. Przede wszystkim musisz odgarnąć z twarzy włosy – najlepiej zepnij je w kucyk. Stań naprzeciwko lustra i za pomocą kredki do oczu bądź też szminki obrysuj na lustrze widziany przez siebie kontur twarzy. W ten sposób bez najmniejszego kłopotu stwierdzisz, jaki kształt ma twoja twarz.

W kolorowej prasie oraz w Internecie z łatwością znajdziesz gwiazdy o podobnym do twojego kształcie twarzy. Przyjrzyj się dokładnie ich wyglądowi oraz makijażowi, jaki prezentują.

2. Modelowanie twarzy - zasady dla każdego kształtu twarzy

Twarz w kształcie serca – charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem. Posiadaczkami tego rodzaju twarzy są między innymi Christina Ricci i Reese Witherspoon. Modelowanie twarzy i idealny makijaż dla posiadaczki twarzy w kształcie serca to taki, który odwróci uwagę od czoła i podbródka. W tym celu na te obszary twarzy należy nałożyć odrobinę bronzera, który łagodnie zamaskuje te drobne mankamenty naszej urody. Następnie należy zaakcentować usta za pomocą błyszczyka, a na policzki nałożyć odrobinę matowego różu. Należy również pamiętać o podkreśleniu rzęs za pomocą odpowiedniego tuszu.

Twarz okrągła – czoło oraz dolna powierzchnia żuchwy mają taką samą szerokość, twarz sprawia wrażenie pulchnej. Posiadaczką tego kształtu twarzy jest Kirsten Dunst. Makijażyści sugerują, że idealnym makijażem dla osoby o okrągłym kształcie twarzy jest ten składający się z brązów oraz tzw. „smoky eyes”.

Modelowanie twarzy bronzerem umożliwi uzyskanie optycznego efektu wyszczuplenia twarzy. Nanieś go po skosie na kości policzkowe oraz na zewnętrzne partie czoła. Dzięki temu twoja twarz nabierze wymiarowego wyglądu i nie będzie wyglądała na pulchną. Bardzo istotna jest również zmiana kształtu brwi. Lepiej nadać im kanciasty wygląd, gdyż w przeciwnym razie będą one podkreślać okrągły kształt twarzy. Na zakończenie należy wykonać przydymiony makijaż oka. Dzięki temu właśnie w tej okolicy skupiamy uwagę i nikt nie dostrzega, że nasza twarz ma kształt okręgu.

Twarz prostokątna – posiadają ją gwiazdy takie jak Jennifer Garner czy Rachel McAdams. W tym przypadku charakterystyczne jest występowanie prostej linii od czoła do żuchwy. Ogólnie rzecz ujmując, boki twarzy są dosyć kanciaste i sztuka jej modelowania polega na złagodzeniu rysów.

Modelowanie twarzy polega na naniesieniu bronzera na wszystkie jej kanty, co przybliży jej wygląd do owalnego kształtu twarzy. Następnie bardzo istotne jest to, aby wydobyć i podkreślić kości policzkowe. W tym celu należy nanieść na ich powierzchnię poziomą linią odrobinę różu. Następnie na sam środek aplikujemy odrobinę rozświetlacza, który optycznie uwypukli kości policzkowe.

Twarz trójkątna – w tym przypadku charakterystyczna jest stosunkowo kanciasta broda. W jej obrębie należy nanieść odrobinę bronzera, który optycznie załagodzi rysy brody. Oczy tuszujemy ulubionym tuszem do rzęs, a na policzki nanosimy róż w odpowiednim kolorze. Najlepiej wybrać ten w lekko połyskującym kolorze.

Twarz owalna – w rzeczywistości nie wymaga modelowania za pomocą makijażu. Wystarczy podkreślić jej walory za pomocą kosmetyków do makijażu. Oczy pokreśl za pomocą odpowiedniej maskary, na policzki nanieś odrobinę różu, a na usta pięknie połyskujący błyszczyk do ust.

Mgr Joanna Hirszler
Modelowanie twarzy - określenie kształtu twarzy, zasady
Modelowanie twarzy - określenie kształtu twarzy, zasady
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.