Trwa ładowanie...

Najlepsze ćwiczenia na cellulit (WIDEO)

Zobacz film: "Najlepsze ćwiczenia na cellulit"

Zmagasz się od lat z nieestetyczną pomarańczową skórką? Wypróbuj proste ćwiczenia, które zaproponowaliśmy w wideo. Nawet osoba, która nie jest aktywna na co dzień poradzi sobie z nimi. Jedyne, na co musisz pilnie zwracać uwagę, to regularność.

Najlepsze ćwiczenia na cellulit istnieją, warto je poznać i regularnie wykonywać. Jednym z nich jest hula-hoop. Podczas ćwiczenia z hula-hoop pracują części ciała, na których najczęściej pojawia się pomarańczowa skórka, czyli brzucha, uda, pośladki. Stań w lekkim rozkroku, ugnij kolana, wciągnij brzuch i wprowadź koło w szybki ruch.

Na początku ćwicz z lekkim kołem kilka razy dziennie po kilka minut, z czasem możesz zwiększać czas ćwiczeń. Najlepsze na cellulit są koła z wypustkami, ale te warto stosować, kiedy już poćwiczymy z lżejszym sprzętem. Warto zdecydować się także na podnoszenie hantli. Do tego ćwiczenia wykorzystaj hantle o wadze dwóch kilogramów.

Stań w lekkim rozkroku, opuść luźno ręce wzdłuż tułowia. Prawą nogą wykonaj dalej wypad do przodu i jednocześnie unieś dłonie. Prawe udo powinno znajdować się równolegle do podłoza, zaś lewe kolano tuż nad podłogą. Następnie odepchnij się prawą stopą, wyprostuj i złącz nogi. Skuteczne są również ćwiczenia z piłką.

Połóż się na plecach na macie i umieść ręce wzdłuż tułowia, a piłkę gimnastyczną włóż między stopy. Unieś ją do góry i ściśnij kilka razy. Opuść nogi niżej i ugnij je pod kątem 45 stopni, a następnie znów kilka razy ściśnij piłkę i wróć do pozycji wyjściowej. Przysiady to bardzo proste i dobrze znane ćwiczenie, które pomoże ujędrnić skórę i pożegnać cellulit.

Rozstaw nogi na szerokość bioder, napnij mięśnie brzucha i podczas wydechu ugnij kolana tak, jakbyś chciała usiąść. Przy wydechu stopniowo powróć do pozycji wyjściowej. Chcesz mieć jędrną pupę bez cellulitu? Wypróbuj unoszenie pośladków. Połóż się na plecach na macie i wyprostuj nogi, ręce powinny leżeć wzdłuż ciała.

Stopy rozstaw na szerokość bioder. Wykonaj wydech, podnieś i napnij pośladki, opierając się jednocześnie na palcach stóp. Głowa, ramiona i barki powinny przylegać do maty. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund. Następnie przy wdechu, stopniowo opuść pośladki.

Potem dotknij nimi lekko podłogi, ale nie zmniejszaj napięcia mięśni i znów unieś pośladki, by powtórzyć ćwiczenie. Ważne, aby każde z tych ćwiczeń wykonywać regularnie, jeżeli nie jesteś aktywny na co dzień, wykonaj je kilka razy dziennie, z czasem zwiększaj ilość powtórzeń.

Zachęcamy do udział w badaniu. Wypełnij ankietę

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.