Trwa ładowanie...

Najszybciej spalisz tłuszcz. Trener wskazuje skuteczne ćwiczenie

Avatar placeholder
18.05.2024 11:30
Proste ćwiczenie na spalanie tłuszczu. Trener zdradza szczegóły
Proste ćwiczenie na spalanie tłuszczu. Trener zdradza szczegóły (Getty Images, TikTok)

Aby zrealizować zamierzone cele dotyczące redukcji wagi, ważne jest stworzenie odpowiedniego planu ćwiczeń. Nie każda forma aktywności fizycznej jest równie efektywna, dlatego kluczowe jest wybranie najbardziej skutecznego sposobu, co może znacząco przyczynić się do sukcesu.

spis treści

1. Najlepsze ćwiczenie na redukcję tkanki tłuszczowej

Zdaniem profesjonalnego trenera TJ Mentusa z Garage Gym Reviews najlepszym sposobem na zmniejszenie masy ciała jest dynamiczny marsz, określany również mianem power walking.

Taka forma aktywności może być realizowana niemal wszędzie, bez konieczności korzystania ze specjalistycznego sprzętu - wystarczy wygodne obuwie. Marsz jest delikatny dla organizmu, umożliwia szybką regenerację i zachęca do regularności. Ważne jest tylko jedno, by utrzymywać tempo marszu na poziomie 7-9 km/h.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Przy bardziej intensywnych treningach często potrzebne są dni na odpoczynek, a same sesje bywają krótsze. W tym kontekście dynamiczny marsz jest doskonałą opcją dla osób dążących do zredukowania wagi, również dla tych, którzy nie powinni wykonywać ćwiczeń siłowych.

Mimo że całkowita ilość kalorii spalonych podczas marszu może być niższa niż w trakcie intensywnych ćwiczeń, dynamiczny marsz oferuje bardziej zbalansowane podejście do zarządzania wagą. Pozwala spalić więcej tłuszczu niż węglowodanów, co skutkuje szybszymi efektami odchudzania. Dodatkowo jest delikatny dla stawów.

2. Metodyka ćwiczeń

TJ Mentus sugeruje, że dla przyspieszenia redukcji tkanki tłuszczowej skutecznym rozwiązaniem jest codziennie odbywanie 30-minutowych spacerów. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, można zdecydować się na dwa spacery dziennie - jeden rano, a drugi po południu lub wieczorem.

Mentus radzi rozpocząć trening od krótkiej rozgrzewki, nie dłuższej niż 5 minut, po czym przejść do dynamicznego marszu, który utrzyma tętno na wysokim poziomie. Po 20 minutach zaleca zwolnienie tempa.

Podczas chodzenia warto wykonywać także ruchy ramionami, co zwiększa intensywność ćwiczeń i przyspiesza spalanie kalorii. Power walking sprzyja wysmukleniu figury, poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na układ krążenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze